Statistikknett Vestfold   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Vestfold finner du reiselivsstatistik for regioner i Vestfold. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Vestfold. Du kommer tibake til denne startsiden for Vestfold fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Status Januar-juni 2018  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Vestfold har tapt markedsandeler hittil i 2018. Fylkets andel av hotellmarkedet har gått ned fra 2,54% i Januar-juni 2017 til 2,50% i 2018.
For campingplassene og hyttegrendene har markedsandelen derimot gått opp fra 5,99 prosent til 6,47 prosent.
Dermed har Vestfold hatt 3,54 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i Januar-juni 2018 mot 3,44 prosent i 2017.
Utviklingen for regioner og kommuner innen Vestfold finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
Figurene ovenfor viser tall for Januar-Desember 2000-2017 - og framskrivninger for Januar-Desember 2018. Økonomitall er i faste priser    
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 272 175266 6735 5022,12,502,54100,01
Vestfold.Nordmenn243 847239 7834 0641,73,063,1389,62
Vestfold.Utlendinger28 32826 8901 4385,30,970,9510,43
VestfoldSverige 5 9806 518-538-8,31,581,7321,14
VestfoldUSA 5 0192 8292 19077,41,651,1717,736
VestfoldDanmark 3 2203 724-504-13,51,261,4411,45
VestfoldStorbritannia 3 1963 268-72-2,21,141,0511,38
VestfoldTyskland 1 5021 477251,70,500,515,310
VestfoldNederland 1 1302 041-911-44,60,911,664,09
VestfoldPolen 1 0921 288-196-15,21,692,123,923
VestfoldAsia ellers 98861437460,90,510,343,546
VestfoldItalia 527500275,40,710,821,915
VestfoldKina5074139422,80,340,251,844
VestfoldAfrika ellers45046404878,32,460,281,648
VestfoldØsterrike 445121324267,81,740,551,616
VestfoldFinland 43829913946,50,860,601,56
VestfoldSpania 37825812046,50,390,281,312
VestfoldFrankrike 3542569838,30,260,221,211
VestfoldRussland27214512787,60,780,451,034
VestfoldLitauen2642055928,81,871,490,929
VestfoldEuropa ellers 214303-89-29,40,741,070,835
VestfoldSveits 2061693721,90,370,320,713
VestfoldBelgia 168312-144-46,20,481,070,617
VestfoldJapan 16248114237,50,410,110,643
VestfoldCanada 1567680105,30,890,510,637
VestfoldTsjekkia 1557481109,51,030,600,524
VestfoldIrland 144826275,61,090,700,520
VestfoldSlovakia 13825113452,02,380,540,525
VestfoldIsland 121922931,51,030,810,47
VestfoldEstland1175166129,41,350,640,427
VestfoldTyrkia 115803543,81,300,960,422
VestfoldLatin-Amerika ellers1054956114,30,630,370,440
VestfoldUkraina1011982431,61,530,340,433
VestfoldBrasil94914-820-89,70,493,630,339
VestfoldSlovenia911378600,02,480,380,332
VestfoldOceania ellers82443886,41,160,660,342
VestfoldLatvia807645,31,170,890,328
VestfoldAustralia 75453066,70,160,110,341
VestfoldUngarn 61133-72-54,10,611,610,226
VestfoldPortugal 4392-49-53,30,400,880,218
VestfoldSør-Korea4080-40-50,00,100,160,145
VestfoldHellas 40261453,80,630,470,119
VestfoldMexico 22616266,70,550,140,138
VestfoldSør-Afrika1354-41-75,90,290,720,047
VestfoldKypros1019900,00,980,070,030
VestfoldLuxembourg 101000,00,350,430,021
VestfoldLiechtenstein313-10-76,90,331,350,014
VestfoldMalta01-1-100,00,000,100,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 251 156221 08830 06813,66,475,99100,01
Vestfold.Nordmenn236 949205 00431 94515,69,308,4794,32
Vestfold.Utlendinger14 20716 084-1 877-11,71,061,275,73
VestfoldPolen 4 0281 7122 316135,37,872,9228,423
VestfoldSverige 3 8012 3311 47063,11,951,3126,84
VestfoldTyskland 2 1942 273-79-3,50,560,6615,410
VestfoldDanmark 1 2071 667-460-27,60,590,788,55
VestfoldNederland 888831576,90,810,806,39
VestfoldFinland 28255227412,71,330,282,06
VestfoldEstland2683 650-3 382-92,72,0432,431,927
VestfoldSpania 241113128113,31,330,831,712
VestfoldSveits 2081812714,90,610,651,513
VestfoldStorbritannia 206253-47-18,60,480,621,48
VestfoldLitauen1551 316-1 161-88,20,714,011,129
VestfoldLatvia114236-122-51,71,243,030,828
VestfoldItalia 110812935,80,640,510,815
VestfoldFrankrike 84167-83-49,70,240,480,611
VestfoldRussland823349148,50,520,240,634
VestfoldØsterrike 5493-39-41,90,300,690,416
VestfoldCanada 46301653,31,320,860,337
VestfoldBelgia 38138-100-72,50,240,910,317
VestfoldEuropa ellers 3357-24-42,10,250,340,235
VestfoldTsjekkia 2757-30-52,60,140,280,224
VestfoldIrland 200200,00,980,000,120
VestfoldSlovenia19372-353-94,91,4526,610,132
VestfoldIsland 1517-2-11,80,900,410,17
VestfoldUSA 13120-107-89,20,070,690,136
VestfoldAsia ellers 1253-41-77,40,050,290,146
VestfoldAfrika ellers1013-3-23,10,541,150,148
VestfoldLatin-Amerika ellers1028-18-64,30,612,140,140
VestfoldSlovakia 1015-5-33,30,300,460,125
VestfoldAustralia 819-11-57,90,140,350,141
VestfoldUkraina79-2-22,20,210,610,033
VestfoldBrasil615500,00,290,070,039
VestfoldKina520-15-75,00,060,170,044
VestfoldLuxembourg 441-37-90,20,435,860,021
VestfoldOceania ellers112-11-91,70,101,260,042
VestfoldPortugal 123-22-95,70,030,710,018
VestfoldSør-Afrika025-25-100,00,007,510,047
VestfoldSør-Korea0000,00,000,000,045
VestfoldJapan 04-4-100,00,000,220,043
VestfoldMexico 0000,00,000,000,038
VestfoldMalta0000,00,000,000,031
VestfoldKypros04-4-100,00,001,320,030
VestfoldUngarn 019-19-100,00,001,040,026
VestfoldTyrkia 013-13-100,00,000,640,022
VestfoldHellas 02-2-100,00,000,210,019
VestfoldLiechtenstein0000,00,000,000,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 523 331487 76135 5707,33,543,44100,01
Vestfold.Nordmenn480 796444 78736 0098,14,574,4191,92
Vestfold.Utlendinger42 53542 974-439-1,01,001,058,13
VestfoldSverige 9 7818 84993210,51,711,6023,04
VestfoldPolen 5 1203 0002 12070,74,432,5112,023
VestfoldUSA 5 0322 9492 08370,61,571,1411,836
VestfoldDanmark 4 4275 391-964-17,90,961,1410,45
VestfoldTyskland 3 6963 750-54-1,40,540,598,710
VestfoldStorbritannia 3 4023 521-119-3,41,051,008,08
VestfoldNederland 2 0182 872-854-29,70,861,274,79
VestfoldAsia ellers 1 00066733349,90,460,332,446
VestfoldFinland 720354366103,41,000,511,76
VestfoldItalia 637581569,60,700,761,515
VestfoldSpania 61937124866,80,530,351,512
VestfoldKina5124337918,20,320,241,244
VestfoldØsterrike 499214285133,21,150,601,216
VestfoldAfrika ellers46059401679,72,290,341,148
VestfoldFrankrike 438423153,50,260,281,011
VestfoldLitauen4191 521-1 102-72,51,173,271,029
VestfoldSveits 4143506418,30,460,431,013
VestfoldEstland3853 701-3 316-89,61,7619,210,927
VestfoldRussland35417817698,90,700,380,834
VestfoldEuropa ellers 247360-113-31,40,590,800,635
VestfoldBelgia 206450-244-54,20,401,010,517
VestfoldCanada 2021069690,60,960,580,537
VestfoldLatvia194312-118-37,81,211,910,528
VestfoldTsjekkia 1821315138,90,520,400,424
VestfoldIrland 1648282100,01,080,630,420
VestfoldJapan 16252110211,50,400,120,443
VestfoldSlovakia 14840108270,01,630,510,325
VestfoldIsland 1361092724,81,010,710,37
VestfoldLatin-Amerika ellers115773849,40,630,530,340
VestfoldTyrkia 115932223,70,990,890,322
VestfoldSlovenia110385-275-71,42,218,060,332
VestfoldUkraina1082880285,71,080,400,333
VestfoldBrasil100915-815-89,10,473,430,239
VestfoldOceania ellers83562748,21,020,730,242
VestfoldAustralia 83641929,70,160,140,241
VestfoldUngarn 61152-91-59,90,521,510,126
VestfoldPortugal 44115-71-61,70,310,840,118
VestfoldSør-Korea4080-40-50,00,100,160,145
VestfoldHellas 40281242,90,570,440,119
VestfoldMexico 22616266,70,500,130,138
VestfoldLuxembourg 1451-37-72,50,371,670,021
VestfoldSør-Afrika1379-66-83,50,271,010,047
VestfoldKypros1055100,00,930,300,030
VestfoldLiechtenstein313-10-76,90,271,170,014
VestfoldMalta01-1-100,00,000,100,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 523 331487 76135 5707,33,53,4100,01
Vestfold.Nordmenn480 796444 78736 0098,14,64,491,92
Vestfold.Utlendinger42 53542 974-439-1,01,01,18,13
VestfoldNorden15 06414 7033612,51,31,335,44
VestfoldØst-Europa7 3289 808-2 480-25,32,12,817,29
VestfoldSentral-Europa6 8507 700-850-11,00,60,816,16
VestfoldNord-Amerika5 2343 0552 17971,31,51,112,310
VestfoldUK og Irland3 5663 603-37-1,01,11,08,47
VestfoldSør-Europa1 9031 61728617,70,50,44,58
VestfoldAsia1 7141 23248239,10,40,34,012
VestfoldAfrika473138335242,81,90,61,114
VestfoldLatin Amerika237998-761-76,30,52,20,611
VestfoldOseania1661204638,30,30,20,413
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldOvernattinger i alt523 331487 76135 5707,33,53,4100,01
VestfoldHotell272 175266 6735 5022,12,52,552,02
VestfoldHytte31 75537 747-5 992-15,91,61,96,14
VestfoldSesongcamping172 178157 01915 1599,717,018,032,95
VestfoldTelt/Campingvogn28 58314 76913 81493,56,53,35,56
VestfoldBobil18 64011 5537 08761,33,73,13,67
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldOvernattinger i alt523 331487 76135 5707,33,53,4100,01
VestfoldPåvirkbart_marked418 776395 06623 7106,03,93,980,02
VestfoldHotell_Ferie/fritid76 68781 181-4 494-5,51,41,614,73
VestfoldHotell_Kurs/konf90 93392 797-1 864-2,06,36,317,44
VestfoldHytte31 75537 747-5 992-15,91,61,96,15
VestfoldTelt/Campingvogn28 58314 76913 81493,56,53,35,56
VestfoldBobil18 64011 5537 08761,33,73,13,67
VestfoldSesongcamping172 178157 01915 1599,717,018,032,98
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-juni 2018 og endring fra samme periode 2017. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2018 
Endring fra 2017. Antall 
Endring fra 2017. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Vestfold.I alt 272 175251 1565 50230 0682,113,6
Vestfold.Nordmenn243 847236 9494 06431 9451,715,6
Vestfold.Utlendinger28 32814 2071 438-1 8775,3-11,7
VestfoldSverige 5 9803 801-5381 470-8,363,1
VestfoldUSA 5 019132 190-10777,4-89,2
VestfoldDanmark 3 2201 207-504-460-13,5-27,6
VestfoldStorbritannia 3 196206-72-47-2,2-18,6
VestfoldTyskland 1 5022 19425-791,7-3,5
VestfoldNederland 1 130888-91157-44,66,9
VestfoldPolen 1 0924 028-1962 316-15,2135,3
VestfoldAsia ellers 98812374-4160,9-77,4
VestfoldItalia 52711027295,435,8
VestfoldKina507594-1522,8-75,0
VestfoldAfrika ellers45010404-3878,3-23,1
VestfoldØsterrike 44554324-39267,8-41,9
VestfoldFinland 43828213922746,5412,7
VestfoldSpania 37824112012846,5113,3
VestfoldFrankrike 3548498-8338,3-49,7
VestfoldRussland272821274987,6148,5
VestfoldLitauen26415559-1 16128,8-88,2
VestfoldEuropa ellers 21433-89-24-29,4-42,1
VestfoldSveits 206208372721,914,9
VestfoldBelgia 16838-144-100-46,2-72,5
VestfoldJapan 1620114-4237,5-100,0
VestfoldCanada 156468016105,353,3
VestfoldTsjekkia 1552781-30109,5-52,6
VestfoldIrland 14420622075,60,0
VestfoldSlovakia 13810113-5452,0-33,3
VestfoldIsland 1211529-231,5-11,8
VestfoldEstland11726866-3 382129,4-92,7
VestfoldTyrkia 115035-1343,8-100,0
VestfoldLatin-Amerika ellers1051056-18114,3-64,3
VestfoldUkraina101782-2431,6-22,2
VestfoldBrasil946-8205-89,7500,0
VestfoldSlovenia911978-353600,0-94,9
VestfoldOceania ellers82138-1186,4-91,7
VestfoldLatvia801144-1225,3-51,7
VestfoldAustralia 75830-1166,7-57,9
VestfoldUngarn 610-72-19-54,1-100,0
VestfoldPortugal 431-49-22-53,3-95,7
VestfoldSør-Korea400-400-50,00,0
VestfoldHellas 40014-253,8-100,0
VestfoldMexico 220160266,70,0
VestfoldSør-Afrika130-41-25-75,9-100,0
VestfoldKypros1009-4900,0-100,0
VestfoldLuxembourg 1040-370,0-90,2
VestfoldLiechtenstein30-100-76,90,0
VestfoldMalta00-10-100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-juni. 2018. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldI alt_uten sesong*78 97864 06914 90923,32,752,27
VestfoldNordmenn_uten sesong*64 77147 98516 78635,04,213,10
VestfoldUtlendinger_uten sesong*14 20716 084-1 877-11,71,061,27
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldI alt_uten sesong*351 153330 74220 4116,22,552,48
VestfoldNordmenn_uten sesong*308 618287 76820 8507,23,243,12
VestfoldUtlendinger_uten sesong*42 53542 974-439-1,01,001,05
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 272 175266 6735 5022,12,52,5100,0
VestfoldKurs_Konf90 93392 797-1 864-2,06,36,333,4
VestfoldYrke104 55592 69511 86012,82,52,338,4
VestfoldFerie_Fritid76 68781 181-4 494-5,51,41,628,2
VestfoldKurs/Yrke195 488185 4929 9965,43,53,471,8
VestfoldKurs/Ferie167 620173 978-6 358-3,72,52,761,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldLosjiinntekt 1000kr164 554165 738-1 184-0,72,32,4
VestfoldKr. per overnatting605622-17-2,70,00,0
VestfoldKr. per solgt rom898929-31-3,40,00,0
VestfoldKr. per disp. rom277341-64-18,80,00,0
VestfoldKr. per gjest1 0011 002-1-0,10,00,0
VestfoldHoteller (antall)282800,63,13,0
VestfoldRom (antall)3 2832 68659722,24,23,6
VestfoldSenger (antall)8 7496 9871 76225,25,34,4
VestfoldRom-døgn594 294486 171108 12322,24,23,6
VestfoldSolgte rom183 215178 3264 8892,72,52,5
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-juni 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
VestfoldKaputnytting rom (%)30,8036,70
VestfoldKaputnytting senger (%)17,2021,10
VestfoldOppholdstid per gjest1,661,61
VestfoldOppholdstid for nordmenn1,641,62
VestfoldOppholdstid for utlendinger1,751,54
VestfoldOvernattinger per solgt rom1,491,50
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2018 og 2017
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
Vestfold0128282 7502 10189125115
Vestfold0228312 7542 77289125115
Vestfold0327292 7202 77889125115
Vestfold0427282 6912 7511111169159
Vestfold0528292 7752 8104443391379
Vestfold0628292 7482 8074546380438
Vestfold0728293 0202 8074446354438
Vestfold0828293 0202 8094445357415
Vestfold0927282 9642 7201415189225
Vestfold1027282 9582 70499139129
Vestfold1126272 0112 07188125115
Vestfold1226272 0532 04988125115
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Vestfold lages av Regio AS  - og er finansiert av Vestfold fylkeskommune
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk