Statistikknett Vestfold   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Vestfold finner du reiselivsstatistik for regioner i Vestfold. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Vestfold. Du kommer tibake til denne startsiden for Vestfold fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Status Januar-mai 2018  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Vestfold har tapt markedsandeler hittil i 2018. Fylkets andel av hotellmarkedet har gått ned fra 2,63% i Januar-mai 2017 til 2,54% i 2018.
For campingplassene og hyttegrendene har markedsandelen derimot gått opp fra 4,67 prosent til 4,79 prosent.
Dermed har Vestfold hatt 3,03 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i Januar-mai 2018 mot 3,07 prosent i 2017.
Utviklingen for regioner og kommuner innen Vestfold finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
Figurene ovenfor viser tall for Januar-Desember 2000-2017 - og framskrivninger for Januar-Desember 2018. Økonomitall er i faste priser    
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 210 719210 2304890,22,542,63100,01
Vestfold.Nordmenn189 419189 895-476-0,33,013,1189,92
Vestfold.Utlendinger21 30020 3359654,71,061,0810,13
VestfoldSverige 4 6984 865-167-3,41,501,5822,14
VestfoldUSA 3 7381 9571 78191,01,971,3417,536
VestfoldDanmark 2 5493 028-479-15,81,161,3912,05
VestfoldStorbritannia 2 4512 45100,01,101,0311,58
VestfoldTyskland 1 068991777,80,610,625,010
VestfoldNederland 8251 649-824-50,01,032,053,99
VestfoldPolen 8201 036-216-20,81,712,293,823
VestfoldAsia ellers 68943025960,20,550,393,246
VestfoldItalia 4484024611,40,860,962,115
VestfoldØsterrike 41287325373,62,500,661,916
VestfoldAfrika ellers401263751442,33,480,221,948
VestfoldFinland 2882474116,60,800,711,46
VestfoldFrankrike 2361914523,60,330,331,111
VestfoldKina228279-51-18,30,290,341,144
VestfoldSpania 221204178,30,380,411,012
VestfoldRussland20983126151,80,880,361,034
VestfoldLitauen1861681810,71,761,670,929
VestfoldEuropa ellers 171240-69-28,80,821,140,835
VestfoldCanada 14936113313,91,350,390,737
VestfoldTsjekkia 1276265104,81,210,750,624
VestfoldSlovakia 1161799582,42,800,500,525
VestfoldBelgia 113247-134-54,30,491,270,517
VestfoldSveits 10910810,90,310,340,513
VestfoldIrland 97682942,60,850,770,520
VestfoldUkraina961185772,72,150,270,533
VestfoldIsland 944450113,60,990,530,47
VestfoldSlovenia903872900,03,280,130,432
VestfoldEstland823844115,81,220,620,427
VestfoldLatin-Amerika ellers78443477,30,690,610,440
VestfoldLatvia7869913,01,511,030,428
VestfoldTyrkia 78651320,01,341,070,422
VestfoldOceania ellers68392974,41,340,810,342
VestfoldBrasil57715-658-92,00,444,590,339
VestfoldUngarn 47131-84-64,10,662,410,226
VestfoldAustralia 43281553,60,140,120,241
VestfoldHellas 36927300,00,790,220,219
VestfoldJapan 2837-9-24,30,120,150,143
VestfoldSør-Korea2272-50-69,40,100,330,145
VestfoldPortugal 1984-65-77,40,241,370,118
VestfoldKypros1019900,01,200,100,030
VestfoldLuxembourg 101000,00,550,640,021
VestfoldSør-Afrika743-36-83,70,231,250,047
VestfoldMexico 56-1-16,70,190,200,038
VestfoldLiechtenstein313-10-76,90,391,870,014
VestfoldMalta01-1-100,00,000,130,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 111 026102 9628 0647,84,794,67100,01
Vestfold.Nordmenn103 93491 83112 10313,26,636,2693,62
Vestfold.Utlendinger7 09211 131-4 039-36,30,951,516,43
VestfoldPolen 2 3601 53083054,27,613,5633,323
VestfoldSverige 2 2831 67560836,31,561,2632,24
VestfoldDanmark 9811 301-320-24,60,530,6813,85
VestfoldTyskland 507633-126-19,90,340,477,110
VestfoldEstland2043 644-3 440-94,42,1639,742,927
VestfoldFinland 198111871700,02,690,152,86
VestfoldItalia 1065254103,81,140,521,515
VestfoldStorbritannia 99175-76-43,40,330,621,48
VestfoldLitauen871 174-1 087-92,60,574,581,229
VestfoldNederland 63142-79-55,60,210,500,99
VestfoldFrankrike 4570-25-35,70,280,430,611
VestfoldCanada 292271350,01,980,150,437
VestfoldSveits 2048-28-58,30,180,480,313
VestfoldSpania 1655-39-70,90,150,740,212
VestfoldRussland151500,00,180,210,234
VestfoldAfrika ellers106466,70,790,750,148
VestfoldLatvia10221-211-95,50,164,580,128
VestfoldBelgia 862-54-87,10,121,050,117
VestfoldØsterrike 732-25-78,10,120,590,116
VestfoldKina53266,70,120,040,144
VestfoldBrasil5050,00,490,000,139
VestfoldEuropa ellers 547-42-89,40,050,460,135
VestfoldIrland 5050,00,480,000,120
VestfoldIsland 417-13-76,50,310,460,17
VestfoldAsia ellers 335-32-91,40,020,280,046
VestfoldAustralia 38-5-62,50,100,290,041
VestfoldUkraina32150,00,130,290,033
VestfoldSlovakia 34-1-25,00,180,210,025
VestfoldLatin-Amerika ellers219-17-89,50,192,590,040
VestfoldUSA 270-68-97,10,020,830,036
VestfoldOceania ellers1010,00,200,000,042
VestfoldSlovenia110-9-90,00,201,860,032
VestfoldTsjekkia 119-18-94,70,010,210,024
VestfoldLuxembourg 123-22-95,70,657,990,021
VestfoldSør-Afrika01-1-100,00,000,760,047
VestfoldSør-Korea0000,00,000,000,045
VestfoldJapan 0000,00,000,000,043
VestfoldMexico 0000,00,000,000,038
VestfoldMalta0000,00,000,000,031
VestfoldKypros04-4-100,00,001,420,030
VestfoldUngarn 02-2-100,00,000,150,026
VestfoldTyrkia 01-1-100,00,000,100,022
VestfoldHellas 01-1-100,00,000,140,019
VestfoldPortugal 017-17-100,00,000,780,018
VestfoldLiechtenstein0000,00,000,000,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 321 745313 1928 5532,73,033,07100,01
Vestfold.Nordmenn293 353281 72611 6274,13,733,7291,22
Vestfold.Utlendinger28 39231 466-3 074-9,81,031,208,83
VestfoldSverige 6 9816 5404416,71,521,4824,64
VestfoldUSA 3 7402 0271 71384,51,881,3113,236
VestfoldDanmark 3 5304 329-799-18,50,871,0612,45
VestfoldPolen 3 1802 56661423,94,032,9111,223
VestfoldStorbritannia 2 5502 626-76-2,91,010,999,08
VestfoldTyskland 1 5751 624-49-3,00,490,555,510
VestfoldNederland 8881 791-903-50,40,811,643,19
VestfoldAsia ellers 69246522748,80,490,382,446
VestfoldItalia 55445410022,00,900,872,015
VestfoldFinland 48625822888,41,120,611,76
VestfoldØsterrike 419119300252,11,870,641,516
VestfoldAfrika ellers411323791184,43,220,251,448
VestfoldEstland2863 682-3 396-92,21,7724,001,027
VestfoldFrankrike 281261207,70,320,351,011
VestfoldLitauen2731 342-1 069-79,71,053,761,029
VestfoldSpania 237259-22-8,50,340,450,812
VestfoldKina233282-49-17,40,280,320,844
VestfoldRussland22498126128,60,700,320,834
VestfoldCanada 17838140368,41,430,360,637
VestfoldEuropa ellers 176287-111-38,70,550,910,635
VestfoldSveits 129156-27-17,30,280,370,513
VestfoldTsjekkia 128814758,00,690,470,524
VestfoldBelgia 121309-188-60,80,411,220,417
VestfoldSlovakia 1192198466,72,060,400,425
VestfoldIrland 102683450,00,820,700,420
VestfoldUkraina991386661,51,480,270,333
VestfoldIsland 98613760,70,910,510,37
VestfoldSlovenia911378600,02,810,470,332
VestfoldLatvia88290-202-69,70,762,520,328
VestfoldLatin-Amerika ellers80631727,00,650,790,340
VestfoldTyrkia 78661218,21,170,940,322
VestfoldOceania ellers69393076,91,240,750,242
VestfoldBrasil62715-653-91,30,444,390,239
VestfoldUngarn 47133-86-64,70,581,960,226
VestfoldAustralia 46361027,80,140,140,241
VestfoldHellas 361026260,00,740,200,119
VestfoldJapan 2837-9-24,30,120,150,143
VestfoldSør-Korea2272-50-69,40,100,320,145
VestfoldPortugal 19101-82-81,20,191,210,118
VestfoldLuxembourg 1133-22-66,70,551,790,021
VestfoldKypros1055100,01,180,390,030
VestfoldSør-Afrika744-37-84,10,211,230,047
VestfoldMexico 56-1-16,70,180,190,038
VestfoldLiechtenstein313-10-76,90,361,660,014
VestfoldMalta01-1-100,00,000,130,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 321 745313 1928 5532,73,03,1100,01
Vestfold.Nordmenn293 353281 72611 6274,13,73,791,22
Vestfold.Utlendinger28 39231 466-3 074-9,81,01,28,83
VestfoldNorden11 09511 188-93-0,81,21,239,14
VestfoldØst-Europa4 7118 526-3 815-44,72,03,416,69
VestfoldNord-Amerika3 9182 0651 85389,71,91,313,810
VestfoldSentral-Europa3 1464 045-899-22,20,60,811,16
VestfoldUK og Irland2 6522 694-42-1,61,01,09,37
VestfoldSør-Europa1 2151 157585,00,50,64,38
VestfoldAsia97585611913,90,40,33,412
VestfoldAfrika41876342450,02,60,51,514
VestfoldLatin Amerika147784-637-81,30,52,90,511
VestfoldOseania115754053,30,30,20,413
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldOvernattinger i alt321 745313 1928 5532,73,03,1100,01
VestfoldHotell210 719210 2304890,22,52,665,52
VestfoldHytte025 481-25 481-100,00,01,80,04
VestfoldSesongcamping065 926-65 926-100,00,013,20,05
VestfoldTelt/Campingvogn06 579-6 579-100,00,04,10,06
VestfoldBobil04 976-4 976-100,00,03,80,07
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldOvernattinger i alt321 745313 1928 5532,73,03,1100,01
VestfoldPåvirkbart_marked242 835243 553-718-0,33,33,575,52
VestfoldHotell_Ferie/fritid55 25259 623-4 371-7,31,41,717,23
VestfoldHotell_Kurs/konf76 55780 968-4 411-5,46,46,523,84
VestfoldHytte025 481-25 481-100,00,01,80,05
VestfoldTelt/Campingvogn06 579-6 579-100,00,04,10,06
VestfoldBobil04 976-4 976-100,00,03,80,07
VestfoldSesongcamping065 926-65 926-100,00,013,20,08
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-mai 2018 og endring fra samme periode 2017. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2018 
Endring fra 2017. Antall 
Endring fra 2017. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Vestfold.I alt 210 719111 0264898 0640,27,8
Vestfold.Nordmenn189 419103 934-47612 103-0,313,2
Vestfold.Utlendinger21 3007 092965-4 0394,7-36,3
VestfoldSverige 4 6982 283-167608-3,436,3
VestfoldUSA 3 73821 781-6891,0-97,1
VestfoldDanmark 2 549981-479-320-15,8-24,6
VestfoldStorbritannia 2 451990-760,0-43,4
VestfoldTyskland 1 06850777-1267,8-19,9
VestfoldNederland 82563-824-79-50,0-55,6
VestfoldPolen 8202 360-216830-20,854,2
VestfoldAsia ellers 6893259-3260,2-91,4
VestfoldItalia 448106465411,4103,8
VestfoldØsterrike 4127325-25373,6-78,1
VestfoldAfrika ellers4011037541442,366,7
VestfoldFinland 2881984118716,61700,0
VestfoldFrankrike 2364545-2523,6-35,7
VestfoldKina2285-512-18,366,7
VestfoldSpania 2211617-398,3-70,9
VestfoldRussland209151260151,80,0
VestfoldLitauen1868718-1 08710,7-92,6
VestfoldEuropa ellers 1715-69-42-28,8-89,4
VestfoldCanada 1492911327313,91350,0
VestfoldTsjekkia 127165-18104,8-94,7
VestfoldSlovakia 116399-1582,4-25,0
VestfoldBelgia 1138-134-54-54,3-87,1
VestfoldSveits 109201-280,9-58,3
VestfoldIrland 97529542,60,0
VestfoldUkraina963851772,750,0
VestfoldIsland 94450-13113,6-76,5
VestfoldSlovenia90187-92900,0-90,0
VestfoldEstland8220444-3 440115,8-94,4
VestfoldLatin-Amerika ellers78234-1777,3-89,5
VestfoldLatvia78109-21113,0-95,5
VestfoldTyrkia 78013-120,0-100,0
VestfoldOceania ellers68129174,40,0
VestfoldBrasil575-6585-92,00,0
VestfoldUngarn 470-84-2-64,1-100,0
VestfoldAustralia 43315-553,6-62,5
VestfoldHellas 36027-1300,0-100,0
VestfoldJapan 280-90-24,30,0
VestfoldSør-Korea220-500-69,40,0
VestfoldPortugal 190-65-17-77,4-100,0
VestfoldKypros1009-4900,0-100,0
VestfoldLuxembourg 1010-220,0-95,7
VestfoldSør-Afrika70-36-1-83,7-100,0
VestfoldMexico 50-10-16,70,0
VestfoldLiechtenstein30-100-76,90,0
VestfoldMalta00-10-100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-mai. 2018. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldI alt_uten sesong*111 02637 03673 990199,86,542,17
VestfoldNordmenn_uten sesong*103 93425 90578 029301,210,952,68
VestfoldUtlendinger_uten sesong*7 09211 131-4 039-36,30,951,51
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldI alt_uten sesong*321 745247 26674 47930,13,222,55
VestfoldNordmenn_uten sesong*293 353215 80077 55335,94,053,05
VestfoldUtlendinger_uten sesong*28 39231 466-3 074-9,81,031,20
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Vestfold.I alt 210 719210 2304890,22,52,6100,0
VestfoldKurs_Konf76 55780 968-4 411-5,46,46,536,3
VestfoldYrke78 91069 6399 27113,32,42,237,4
VestfoldFerie_Fritid55 25259 623-4 371-7,31,41,726,2
VestfoldKurs/Yrke155 467150 6074 8603,23,53,473,8
VestfoldKurs/Ferie131 809140 591-8 782-6,22,62,962,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
VestfoldLosjiinntekt 1000kr125 033127 957-2 924-2,32,32,4
VestfoldKr. per overnatting593609-15-2,50,00,0
VestfoldKr. per solgt rom889922-33-3,60,00,0
VestfoldKr. per disp. rom250317-66-20,90,00,0
VestfoldKr. per gjest1 005993111,20,00,0
VestfoldHoteller (antall)282800,03,13,0
VestfoldRom (antall)3 3062 67563123,64,33,6
VestfoldSenger (antall)8 6806 9601 71924,75,34,5
VestfoldRom-døgn499 210403 92595 28523,64,33,6
VestfoldSolgte rom140 575138 7471 8281,32,42,5
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
VestfoldKaputnytting rom (%)28,2034,30
VestfoldKaputnytting senger (%)16,1020,00
VestfoldOppholdstid per gjest1,691,63
VestfoldOppholdstid for nordmenn1,681,64
VestfoldOppholdstid for utlendinger1,821,52
VestfoldOvernattinger per solgt rom1,501,52
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2018 og 2017
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
Vestfold0128282 7502 10189125115
Vestfold0228312 7542 77289125115
Vestfold0327292 7202 77889125115
Vestfold0427282 6912 7511111169159
Vestfold0528292 7752 8104443391379
Vestfold0628292 7482 8074546380438
Vestfold0728293 0202 8074446354438
Vestfold0828293 0202 8094445357415
Vestfold0927282 9642 7201415189225
Vestfold1027282 9582 70499139129
Vestfold1126272 0112 07188125115
Vestfold1226272 0532 04988125115
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Vestfold lages av Regio AS  - og er finansiert av Vestfold fylkeskommune
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk