Statistikknett Reiseliv   ..... Norsk reiseliv i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer
OmStatistikknett
 
Skip Navigation Links Virker ikke valgboksene? Se her
   
Hytteturisme  > Hyttetetthet og betydning
Hytter per innbygger mv
 > Din region
Denne modulen belyser hyttetettheten og de private hyttenes betydning i valgt region.
Hyttenes betydning er målt som antall hytter per innbygger, per landareal og per bolig for fastboende.
Dette er viktige indikatorer for hytteturismens økonomiske betydning i regionene.
Modulen belyser utviklingen siden 2000.
Modulen bygger på statistikken over hyttebestand fra Statistisk sentralbyrå.
Flere moduler som belyser hyttetetthet og hyttenes betydning finnes fra menylinjen nedenfor.
Skip Navigation Links
DinRegion
Benchmarking
SammenlikneRegioner
SammenlikneUtvikling
  Hyttetetthet og Betydning:
Modulene under Hyttetetthet belyser hyttenes betydning i regionene - målt i forhold til innbyggere, areal og boliger. Dette er viktige indikatorer for hytteturismens økonomiske betydning i regionene.
Flere moduler med statistikk om Hytteturisme finnes fra menyen i toppmargen - under Hytteturisme.
Flere moduler som belyser Hyttetetthet og hyttenes betydning finnes fra menylinjen til venstre.
     
Hyttetetthet. Hytter per innbyggger, per landareal og per bolig. Valgt region. 2000-2017    
 Velg  Fylke    >>>           Velg Region   >>>  
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
Region 
År (Ascending)
Hytter per: 
100 innbyggere 
Km2 
100 Boliger 
Landet20007,791,14 
Landet20017,881,16 
Landet20027,961,18 
Landet20038,011,20 
Landet20048,081,21 
Landet20058,151,23 
Landet20068,171,2517,1
Landet20078,181,2617,1
Landet20088,211,2817,1
Landet20098,211,3017,1
Landet20108,211,3117,2
Landet20118,251,3317,3
Landet20128,231,3517,5
Landet20138,181,3617,7
Landet20148,151,3716,9
Landet20158,121,3817,1
Landet20168,111,3917,1
Landet20178,121,40 
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
 
Hytter per 100 innbyggere. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
     
     
Hytter per  kvadratkilometer landareal i valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Hytter per 100 boliger for fastboende. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
 
     


Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Kontaktinformasjon      Om Oss