Statistikknett Akershus   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Akershus finner du reiselivsstatistik for regioner i Akershus. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Akershus. Du kommer tibake til denne startsiden for Akershus fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Sommersesongen Juni-august 2018  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Akershus vant markedsandeler i sommer-sesongen juni-august. Fylkets andel av hotellmarkedet var 8,52% i juni-august 2018 - mot 8,09% i samme periode i 2017.
For campingplassene og hyttegrendene i Akershus gikk markedsandelen også opp - fra 0,93 til 1,02 prosent.
Dermed hadde Akershus 5,32 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i juni-august 2018 mot 5,00 prosent i 2017.
Utviklingen for regioner og kommuner innen Akershus finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
     
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Akershus.I alt 740 719686 53154 1887,98,528,09100,01
Akershus.Nordmenn489 887428 14061 74714,48,898,1566,12
Akershus.Utlendinger250 832258 391-7 559-2,97,887,9833,93
AkershusKina60 10671 568-11 462-16,024,3626,7324,044
AkershusFrankrike 22 58922 570190,112,8213,259,011
AkershusSverige 19 98320 121-138-0,78,387,608,04
AkershusUSA 19 73413 5446 19045,75,204,217,936
AkershusAsia ellers 18 14218 494-352-1,98,178,617,246
AkershusTyskland 15 53615 931-395-2,53,673,706,210
AkershusStorbritannia 12 59713 384-787-5,96,896,005,08
AkershusNederland 10 1508 7971 35315,46,225,384,09
AkershusDanmark 7 57010 130-2 560-25,36,267,693,05
AkershusJapan 6 7386 5242143,312,2310,982,743
AkershusRussland6 3483 6802 66872,512,468,272,534
AkershusSpania 4 7964 956-160-3,22,812,651,912
AkershusItalia 4 6985 260-562-10,73,894,581,915
AkershusEuropa ellers 4 1403 9411995,013,8115,101,735
AkershusLitauen3 5138632 650307,125,878,021,429
AkershusPolen 3 4752 80866723,86,625,421,423
AkershusFinland 3 4543 1932618,25,885,881,46
AkershusSveits 3 3253 578-253-7,14,364,531,313
AkershusBelgia 2 5881 64394557,55,473,571,017
AkershusØsterrike 2 4251 63179448,77,204,951,016
AkershusTyrkia 2 1001 9711296,516,4518,250,822
AkershusSør-Korea1 6313 255-1 624-49,92,684,310,745
AkershusSør-Afrika1 6244 468-2 844-63,731,8739,710,647
AkershusAustralia 1 3792 106-727-34,52,884,400,541
AkershusEstland1 17468349171,916,5510,510,527
AkershusBrasil1 1241 479-355-24,05,124,210,439
AkershusUkraina1 03671532144,911,279,100,433
AkershusIsland 1 0131 479-466-31,514,4017,030,47
AkershusCanada 98677621027,15,534,710,437
AkershusTsjekkia 971464507109,35,553,420,424
AkershusUngarn 9591 531-572-37,48,2415,120,426
AkershusLatvia71857714124,414,489,320,328
AkershusAfrika ellers6671 380-713-51,72,988,540,348
AkershusIrland 459695-236-34,07,258,990,220
AkershusHellas 45932813139,95,766,240,219
AkershusPortugal 370401-31-7,73,513,220,118
AkershusSlovakia 3332379640,55,994,850,125
AkershusSlovenia327519-192-37,010,9314,440,132
AkershusMexico 2972484919,87,435,400,138
AkershusLatin-Amerika ellers2951 118-823-73,61,415,340,140
AkershusOceania ellers249252-3-1,23,143,000,142
AkershusLiechtenstein211201105,031,4030,040,114
AkershusLuxembourg 210273-63-23,16,159,880,121
AkershusKypros192349-157-45,012,8923,340,130
AkershusMalta141270-129-47,810,0516,590,131
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Akershus.I alt 66 15859 7246 43410,81,020,93100,01
Akershus.Nordmenn39 96544 994-5 029-11,20,971,0760,42
Akershus.Utlendinger26 19314 73011 46377,81,100,6639,63
AkershusPolen 6 9817156 266876,411,541,3426,723
AkershusSverige 3 9972 9441 05335,81,901,3615,34
AkershusTyskland 3 4331 8391 59486,70,400,2413,110
AkershusSpania 2 4893 501-1 012-28,96,068,699,512
AkershusEstland1 3322541 078424,411,882,705,127
AkershusItalia 1 077162915564,82,290,394,115
AkershusNederland 97077519525,20,250,213,79
AkershusDanmark 813889-76-8,50,740,813,15
AkershusStorbritannia 700174526302,31,610,382,78
AkershusSlovenia66575590786,720,892,582,532
AkershusFrankrike 474203271133,50,490,221,811
AkershusLitauen472753-281-37,32,233,601,829
AkershusFinland 413777-364-46,80,631,271,66
AkershusEuropa ellers 31481233287,73,270,541,235
AkershusTsjekkia 28715213588,80,660,341,124
AkershusRussland2321735934,10,720,660,934
AkershusAsia ellers 21384129153,60,700,320,846
AkershusSveits 1851275845,70,240,180,713
AkershusLatvia163181-18-9,91,571,560,628
AkershusKina161877485,11,010,500,644
AkershusBelgia 149153-4-2,60,290,310,617
AkershusØsterrike 1054362144,20,250,140,416
AkershusSlovakia 973661169,41,280,490,425
AkershusUSA 87751216,00,300,280,336
AkershusAustralia 532330130,40,550,260,241
AkershusUngarn 3266-34-51,50,921,830,126
AkershusOceania ellers311021210,01,150,390,142
AkershusCanada 2622418,20,470,360,137
AkershusLuxembourg 25520400,00,920,250,121
AkershusLatin-Amerika ellers2448-24-50,01,152,060,140
AkershusTyrkia 24131184,60,630,300,122
AkershusUkraina2376-53-69,70,321,700,133
AkershusIrland 22121083,30,750,670,120
AkershusPortugal 2013753,80,560,460,118
AkershusIsland 18131-113-86,30,911,980,17
AkershusBrasil17512240,00,630,170,139
AkershusJapan 149555,60,650,350,143
AkershusAfrika ellers1216-4-25,00,651,000,048
AkershusLiechtenstein1257140,02,911,580,014
AkershusMexico 1055100,01,971,410,038
AkershusHellas 936200,00,760,310,019
AkershusSør-Afrika6600,01,100,980,047
AkershusSør-Korea67-1-14,30,090,110,045
AkershusMalta0000,00,000,000,031
AkershusKypros02-2-100,00,003,280,030
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Akershus.I alt 806 877746 25560 6228,15,325,00100,01
Akershus.Nordmenn529 852473 13456 71812,05,515,0065,72
Akershus.Utlendinger277 025273 1213 9041,44,995,0034,33
AkershusKina60 26771 655-11 388-15,922,9525,1421,844
AkershusSverige 23 98023 0659154,05,354,808,74
AkershusFrankrike 23 06322 7732901,38,428,728,311
AkershusUSA 19 82113 6196 20245,54,853,917,236
AkershusTyskland 18 96917 7701 1996,71,481,476,810
AkershusAsia ellers 18 35518 578-223-1,27,277,706,646
AkershusStorbritannia 13 29713 558-261-1,95,885,044,88
AkershusNederland 11 1209 5721 54816,22,001,804,09
AkershusPolen 10 4563 5236 933196,89,253,353,823
AkershusDanmark 8 38311 019-2 636-23,93,644,573,05
AkershusSpania 7 2858 457-1 172-13,93,443,722,612
AkershusJapan 6 7526 5332193,411,8010,542,443
AkershusRussland6 5803 8532 72770,87,905,442,434
AkershusItalia 5 7755 4223536,53,443,472,115
AkershusEuropa ellers 4 4544 02243210,711,259,791,635
AkershusLitauen3 9851 6162 369146,611,475,101,429
AkershusFinland 3 8673 970-103-2,63,113,441,46
AkershusSveits 3 5103 705-195-5,32,272,491,313
AkershusBelgia 2 7371 79694152,42,761,901,017
AkershusØsterrike 2 5301 67485651,13,362,590,916
AkershusEstland2 5069371 569167,413,695,890,927
AkershusTyrkia 2 1241 9841407,112,8213,130,822
AkershusSør-Korea1 6373 262-1 625-49,82,433,980,645
AkershusSør-Afrika1 6304 474-2 844-63,628,8937,710,647
AkershusAustralia 1 4322 129-697-32,72,493,740,541
AkershusTsjekkia 1 258616642104,22,061,050,524
AkershusBrasil1 1411 484-343-23,14,633,900,439
AkershusUkraina1 05979126833,96,436,420,433
AkershusIsland 1 0311 610-579-36,011,4410,530,47
AkershusCanada 1 01279821426,84,323,530,437
AkershusSlovenia99259439867,016,069,130,432
AkershusUngarn 9911 597-606-37,96,5511,630,426
AkershusLatvia88175812316,25,744,260,328
AkershusAfrika ellers6791 396-717-51,42,807,860,248
AkershusIrland 481707-226-32,05,207,410,220
AkershusHellas 46833113741,45,115,320,219
AkershusSlovakia 43027315757,53,272,230,225
AkershusPortugal 390414-24-5,82,762,700,118
AkershusLatin-Amerika ellers3191 166-847-72,61,385,010,140
AkershusMexico 3072535421,36,825,120,138
AkershusOceania ellers280262186,92,632,390,142
AkershusLuxembourg 235278-43-15,53,835,870,121
AkershusLiechtenstein223206178,320,5720,910,114
AkershusKypros192351-159-45,311,1622,560,130
AkershusMalta141270-129-47,88,7415,180,131
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Akershus.I alt 806 877746 25560 6228,15,35,0100,01
Akershus.Nordmenn529 852473 13456 71812,05,55,065,72
Akershus.Utlendinger277 025273 1213 9041,45,05,034,33
AkershusAsia87 011100 028-13 017-13,013,614,931,412
AkershusSør-Europa39 43840 002-564-1,45,75,814,28
AkershusSentral-Europa39 32435 0014 32312,41,81,714,26
AkershusNorden37 26139 664-2 403-6,14,64,713,54
AkershusØst-Europa33 59218 58015 01280,88,14,812,19
AkershusNord-Amerika20 83314 4176 41644,54,83,97,510
AkershusUK og Irland13 77814 265-487-3,45,95,15,07
AkershusAfrika2 3095 870-3 561-60,77,719,80,814
AkershusLatin Amerika1 7672 903-1 136-39,13,44,40,611
AkershusOseania1 7122 391-679-28,42,53,50,613
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
AkershusOvernattinger i alt806 877746 25560 6228,15,35,0100,01
AkershusHotell740 719686 53154 1887,98,58,191,82
AkershusHytte0000,00,00,00,04
AkershusSesongcamping0000,00,00,00,05
AkershusTelt/Campingvogn0000,00,00,00,06
AkershusBobil0000,00,00,00,07
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
AkershusOvernattinger i alt806 877746 25560 6228,15,35,0100,01
AkershusPåvirkbart_marked551 739508 23943 5008,64,44,168,42
AkershusHotell_Ferie/fritid397 396354 44742 94912,17,26,549,33
AkershusHotell_Kurs/konf88 18594 068-5 883-6,314,216,610,94
AkershusHytte0000,00,00,00,05
AkershusTelt/Campingvogn0000,00,00,00,06
AkershusBobil0000,00,00,00,07
AkershusSesongcamping0000,00,00,00,08
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Juni-august 2018 og endring fra samme periode 2017. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2018 
Endring fra 2017. Antall 
Endring fra 2017. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Akershus.I alt 740 71966 15854 1886 4347,910,8
Akershus.Nordmenn489 88739 96561 747-5 02914,4-11,2
Akershus.Utlendinger250 83226 193-7 55911 463-2,977,8
AkershusKina60 106161-11 46274-16,085,1
AkershusFrankrike 22 589474192710,1133,5
AkershusSverige 19 9833 997-1381 053-0,735,8
AkershusUSA 19 734876 1901245,716,0
AkershusAsia ellers 18 142213-352129-1,9153,6
AkershusTyskland 15 5363 433-3951 594-2,586,7
AkershusStorbritannia 12 597700-787526-5,9302,3
AkershusNederland 10 1509701 35319515,425,2
AkershusDanmark 7 570813-2 560-76-25,3-8,5
AkershusJapan 6 7381421453,355,6
AkershusRussland6 3482322 6685972,534,1
AkershusSpania 4 7962 489-160-1 012-3,2-28,9
AkershusItalia 4 6981 077-562915-10,7564,8
AkershusEuropa ellers 4 1403141992335,0287,7
AkershusLitauen3 5134722 650-281307,1-37,3
AkershusPolen 3 4756 9816676 26623,8876,4
AkershusFinland 3 454413261-3648,2-46,8
AkershusSveits 3 325185-25358-7,145,7
AkershusBelgia 2 588149945-457,5-2,6
AkershusØsterrike 2 4251057946248,7144,2
AkershusTyrkia 2 10024129116,584,6
AkershusSør-Korea1 6316-1 624-1-49,9-14,3
AkershusSør-Afrika1 6246-2 8440-63,70,0
AkershusAustralia 1 37953-72730-34,5130,4
AkershusEstland1 1741 3324911 07871,9424,4
AkershusBrasil1 12417-35512-24,0240,0
AkershusUkraina1 03623321-5344,9-69,7
AkershusIsland 1 01318-466-113-31,5-86,3
AkershusCanada 98626210427,118,2
AkershusTsjekkia 971287507135109,388,8
AkershusUngarn 95932-572-34-37,4-51,5
AkershusLatvia718163141-1824,4-9,9
AkershusAfrika ellers66712-713-4-51,7-25,0
AkershusIrland 45922-23610-34,083,3
AkershusHellas 4599131639,9200,0
AkershusPortugal 37020-317-7,753,8
AkershusSlovakia 33397966140,5169,4
AkershusSlovenia327665-192590-37,0786,7
AkershusMexico 2971049519,8100,0
AkershusLatin-Amerika ellers29524-823-24-73,6-50,0
AkershusOceania ellers24931-321-1,2210,0
AkershusLiechtenstein211121075,0140,0
AkershusLuxembourg 21025-6320-23,1400,0
AkershusKypros1920-157-2-45,0-100,0
AkershusMalta1410-1290-47,80,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Juni-august. 2018. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
AkershusI alt_uten sesong*66 15859 7246 43410,81,341,20
AkershusNordmenn_uten sesong*39 96544 994-5 029-11,21,551,63
AkershusUtlendinger_uten sesong*26 19314 73011 46377,81,100,66
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
AkershusI alt_uten sesong*806 877746 25560 6228,15,915,54
AkershusNordmenn_uten sesong*529 852473 13456 71812,06,555,90
AkershusUtlendinger_uten sesong*277 025273 1213 9041,44,995,00
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Akershus.I alt 740 719686 53154 1887,98,58,1100,0
AkershusKurs_Konf88 18594 068-5 883-6,314,216,611,9
AkershusYrke255 137238 01617 1217,210,19,834,4
AkershusFerie_Fritid397 396354 44742 94912,17,26,553,7
AkershusKurs/Yrke343 322332 08411 2383,410,911,046,3
AkershusKurs/Ferie485 581448 51537 0668,37,97,465,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
AkershusLosjiinntekt 1000kr388 781349 08339 69811,47,77,4
AkershusKr. per overnatting525508163,20,00,0
AkershusKr. per solgt rom833805283,50,00,0
AkershusKr. per disp. rom564550152,60,00,0
AkershusKr. per gjest673658152,30,00,0
AkershusHoteller (antall)444224,04,54,2
AkershusRom (antall)7 4906 9035878,59,18,6
AkershusSenger (antall)15 40013 7671 63411,98,68,2
AkershusRom-døgn689 082635 08853 9948,59,18,6
AkershusSolgte rom466 458433 52432 9347,69,18,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2019 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Juni-august 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
AkershusKaputnytting rom (%)67,7068,30
AkershusKaputnytting senger (%)52,3054,20
AkershusOppholdstid per gjest1,281,29
AkershusOppholdstid for nordmenn1,301,31
AkershusOppholdstid for utlendinger1,251,26
AkershusOvernattinger per solgt rom1,591,58
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2018 series, 2019 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Akershus lages av Regio AS  - og er finansiert av Akershus fylkeskommune og Akershus Reiselivsråd.
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk