Statistikknett Trøndelag   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Trøndelag finner du reiselivsstatistik for regioner i Trøndelag. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Trøndelag. Du kommer tibake til denne startsiden for Trøndelag fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Måneder 2019  > Din region > > Markeder og losjiøkonomi
Modulen gir en samlet oversikt over  overnattingsmarked og losjiøkonomi for månedene i 2019.
Modulen viser markedsstruktur og utvikling for hoteller, campingplasser/hyttegender og for samlet kommersielt marked.
Modulen belyser også og hotellenes losjiinntekter og losjiøkonomi
Velg region og måned i boksene nedenfor - og alle tabeller og figurer oppdateres med tall for valgt region og måned.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
    Velg måned >>> 
  Velg Region  >>>   
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
<< Velg eventuelt også annen måned
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 228 667220 6348 0333,67,437,57100,01
Trøndelag.Nordmenn189 616182 8396 7773,79,7610,0882,92
Trøndelag.Utlendinger39 05137 7951 2563,33,443,4317,13
TrøndelagTyskland 6 1385 9431953,34,654,5215,710
TrøndelagUSA 6 0696 804-735-10,84,365,3715,536
TrøndelagSverige 5 4595 1872725,27,486,9014,04
TrøndelagNederland 2 4682 598-130-5,03,604,346,39
TrøndelagStorbritannia 2 2421 90134117,93,482,975,78
TrøndelagFrankrike 2 0931 9511427,33,173,445,411
TrøndelagDanmark 1 9931 45453937,15,424,025,15
TrøndelagItalia 1 5941 686-92-5,52,352,744,115
TrøndelagSveits 1 1021 304-202-15,54,825,512,813
TrøndelagPortugal 983136847622,815,553,112,518
TrøndelagPolen 98072925134,44,574,012,523
TrøndelagSpania 9321 137-205-18,01,211,522,412
TrøndelagFinland 85865820030,45,303,812,26
TrøndelagAsia ellers 7196477211,11,000,871,846
TrøndelagKina511885-374-42,30,600,941,344
TrøndelagLitauen465499-34-6,89,1310,541,229
TrøndelagBelgia 437458-21-4,62,683,361,117
TrøndelagRussland43330213143,42,041,641,134
TrøndelagØsterrike 420435-15-3,44,004,431,116
TrøndelagAustralia 4003039732,02,761,961,041
TrøndelagEuropa ellers 3633026120,23,052,950,935
TrøndelagTsjekkia 2982178137,34,953,410,824
TrøndelagAfrika ellers2131753821,73,052,620,548
TrøndelagEstland2111644728,76,596,090,527
TrøndelagLatin-Amerika ellers19455139252,73,010,780,540
TrøndelagCanada 18218021,13,072,960,537
TrøndelagIsland 127117108,54,784,620,37
TrøndelagSlovenia1063670194,48,583,320,332
TrøndelagLatvia106911516,54,745,280,328
TrøndelagLuxembourg 1013665180,65,402,740,321
TrøndelagJapan 96103-7-6,80,620,540,243
TrøndelagBrasil934152126,81,460,500,239
TrøndelagSør-Korea88103-15-14,60,460,450,245
TrøndelagIrland 83138-55-39,92,535,740,220
TrøndelagUkraina80503060,01,561,390,233
TrøndelagUngarn 68107-39-36,41,283,000,226
TrøndelagHellas 66100-34-34,01,852,630,219
TrøndelagOceania ellers59369-310-84,02,7313,920,242
TrøndelagTyrkia 58243-185-76,11,644,580,122
TrøndelagSør-Afrika49301963,33,953,360,147
TrøndelagSlovakia 48301860,02,631,530,125
TrøndelagMexico 2969-40-58,01,838,870,138
TrøndelagMalta210210,02,170,000,131
TrøndelagKypros1314-1-7,11,511,910,030
TrøndelagLiechtenstein38-5-62,51,352,760,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 130 606137 974-7 368-5,36,957,68100,01
Trøndelag.Nordmenn79 34188 738-9 397-10,67,838,7260,72
Trøndelag.Utlendinger51 26549 2362 0294,15,926,3339,33
TrøndelagTyskland 24 30621 8832 42311,17,917,9547,410
TrøndelagSverige 6 8006 871-71-1,010,9612,7413,34
TrøndelagNederland 3 8724 196-324-7,72,472,827,69
TrøndelagTsjekkia 3 1073 304-197-6,019,8426,966,124
TrøndelagPolen 2 0938661 227141,710,065,024,123
TrøndelagDanmark 1 2321 22750,44,524,742,45
TrøndelagRussland1 169487682140,08,154,112,334
TrøndelagSveits 1 0921 097-5-0,55,095,822,113
TrøndelagFrankrike 9991 464-465-31,82,253,681,911
TrøndelagItalia 9461 293-347-26,83,375,021,815
TrøndelagFinland 80661718930,63,873,811,66
TrøndelagØsterrike 5961 019-423-41,56,229,891,216
TrøndelagUkraina586106480452,811,573,101,133
TrøndelagStorbritannia 56641215437,43,322,681,18
TrøndelagSlovakia 504520-16-3,115,9618,921,025
TrøndelagLatvia441458-17-3,713,4412,670,928
TrøndelagBelgia 359465-106-22,81,762,960,717
TrøndelagSpania 335424-89-21,01,521,990,712
TrøndelagLitauen299147152103,45,022,220,629
TrøndelagEstland162668-506-75,74,8120,660,327
TrøndelagUSA 152228-76-33,31,552,430,336
TrøndelagUngarn 1203189287,15,983,220,226
TrøndelagAsia ellers 80142-62-43,70,561,230,246
TrøndelagLuxembourg 70393179,54,473,630,121
TrøndelagKina5975-16-21,30,841,150,144
TrøndelagAustralia 56371951,41,421,030,141
TrøndelagOceania ellers3745-8-17,84,074,170,142
TrøndelagCanada 3586-51-59,31,694,720,137
TrøndelagPortugal 34628466,71,880,490,118
TrøndelagIrland 31684-653-95,54,2357,330,120
TrøndelagAfrika ellers2519631,63,832,300,048
TrøndelagBrasil220220,02,730,000,039
TrøndelagTyrkia 20218900,03,740,230,022
TrøndelagSlovenia1846-28-60,91,445,040,032
TrøndelagHellas 18414350,02,231,180,019
TrøndelagSør-Korea1634-18-52,90,801,190,045
TrøndelagLatin-Amerika ellers107342,91,161,100,040
TrøndelagLiechtenstein1028400,07,351,560,014
TrøndelagIsland 1049-39-79,61,528,940,07
TrøndelagSør-Afrika432-28-87,53,1517,200,047
TrøndelagJapan 317-14-82,40,412,080,043
TrøndelagKypros26-4-66,71,796,520,030
TrøndelagMexico 03-3-100,00,002,160,038
TrøndelagMalta0000,00,000,000,031
TrøndelagEuropa ellers -363118-481-407,63,053,77-0,735
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 359 273358 6086650,27,257,61100,01
Trøndelag.Nordmenn268 957271 577-2 620-1,09,109,5974,92
Trøndelag.Utlendinger90 31687 0313 2853,84,514,6325,13
TrøndelagTyskland 30 44427 8262 6189,46,936,8433,710
TrøndelagSverige 12 25912 0582011,79,089,3413,64
TrøndelagNederland 6 3406 794-454-6,72,813,267,09
TrøndelagUSA 6 2217 032-811-11,54,185,176,936
TrøndelagTsjekkia 3 4053 521-116-3,315,7018,923,824
TrøndelagDanmark 3 2252 68154420,35,044,323,65
TrøndelagFrankrike 3 0923 415-323-9,52,803,543,411
TrøndelagPolen 3 0731 5951 47892,77,284,503,423
TrøndelagStorbritannia 2 8082 31349521,43,452,923,18
TrøndelagItalia 2 5402 979-439-14,72,653,412,815
TrøndelagSveits 2 1942 401-207-8,64,955,652,413
TrøndelagFinland 1 6641 27538930,54,503,811,86
TrøndelagRussland1 602789813103,04,502,601,834
TrøndelagSpania 1 2671 561-294-18,81,281,621,412
TrøndelagPortugal 1 017142875616,212,512,541,118
TrøndelagØsterrike 1 0161 454-438-30,15,067,231,116
TrøndelagAsia ellers 799789101,30,920,920,946
TrøndelagBelgia 796923-127-13,82,173,150,917
TrøndelagLitauen76464611818,36,915,690,829
TrøndelagUkraina666156510326,96,542,220,733
TrøndelagKina570960-390-40,60,610,960,644
TrøndelagSlovakia 55255020,411,0811,680,625
TrøndelagLatvia547549-2-0,49,9110,280,628
TrøndelagAustralia 45634011634,12,481,780,541
TrøndelagEstland373832-459-55,25,6814,040,427
TrøndelagAfrika ellers2381944422,73,122,590,348
TrøndelagCanada 217266-49-18,42,713,370,237
TrøndelagLatin-Amerika ellers20462142229,02,790,810,240
TrøndelagUngarn 1881385036,22,573,050,226
TrøndelagLuxembourg 1717596128,04,973,140,221
TrøndelagIsland 137166-29-17,54,135,380,27
TrøndelagSlovenia124824251,25,004,100,132
TrøndelagBrasil1154174180,51,600,480,139
TrøndelagIrland 114822-708-86,12,8422,850,120
TrøndelagSør-Korea104137-33-24,10,500,530,145
TrøndelagJapan 99120-21-17,50,610,600,143
TrøndelagOceania ellers96414-318-76,83,1311,100,142
TrøndelagHellas 84104-20-19,21,922,510,119
TrøndelagTyrkia 78245-167-68,21,913,960,122
TrøndelagSør-Afrika5362-9-14,53,885,740,147
TrøndelagMexico 2972-43-59,71,597,850,038
TrøndelagMalta210210,01,900,000,031
TrøndelagKypros1520-5-25,01,542,420,030
TrøndelagLiechtenstein1310330,03,622,390,014
TrøndelagEuropa ellers 0420-420-100,00,003,140,035
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 359 273358 6086650,27,37,6100,01
Trøndelag.Nordmenn268 957271 577-2 620-1,09,19,674,92
Trøndelag.Utlendinger90 31687 0313 2853,84,54,625,13
TrøndelagEuropa i alt63 30460 3622 9424,94,84,970,115
TrøndelagSentral-Europa40 97439 4831 4913,85,35,645,46
TrøndelagNorden17 28516 1801 1056,87,27,119,14
TrøndelagØst-Europa11 2949 2782 01621,77,76,712,59
TrøndelagSør-Europa8 1148 466-352-4,22,52,99,08
TrøndelagNord-Amerika6 4387 298-860-11,84,15,17,110
TrøndelagUK og Irland2 9223 135-213-6,83,43,83,27
TrøndelagAsia1 5722 006-434-21,60,70,91,712
TrøndelagOseania552754-202-26,82,63,30,613
TrøndelagLatin Amerika34817517398,92,11,00,411
TrøndelagAfrika2912563513,73,23,00,314
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt359 273358 6086650,27,37,6100,01
TrøndelagHotell228 667220 6348 0333,67,47,663,62
TrøndelagHytte55 24357 466-2 223-3,97,17,715,44
TrøndelagSesongcamping24 04532 217-8 172-25,46,88,66,75
TrøndelagTelt/Campingvogn22 53225 063-2 531-10,16,37,46,36
TrøndelagBobil28 78623 2285 55823,97,46,98,07
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt359 273358 6086650,27,37,6100,01
TrøndelagPåvirkbart_marked265 550268 845-3 295-1,26,57,073,92
TrøndelagFerie/fritid113 976114 077-101-0,15,86,431,73
TrøndelagKurs/konferanse20 96816 7944 17424,99,36,85,84
TrøndelagHytte55 24357 466-2 223-3,97,17,715,45
TrøndelagTelt/Campingvogn22 53225 063-2 531-10,16,37,46,36
TrøndelagBobil28 78623 2285 55823,97,46,98,07
TrøndelagSesongcamping24 04532 217-8 172-25,46,88,66,78
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment
The chart showing Series 1 series.
     
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*106 561105 7578040,86,987,43
TrøndelagNordmenn_uten sesong*55 29656 521-1 225-2,28,368,77
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*51 26549 2362 0294,15,926,33
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*335 228326 3918 8372,77,287,52
TrøndelagNordmenn_uten sesong*244 912239 3605 5522,39,419,74
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*90 31687 0313 2853,84,514,63
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2019. Prosent 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 228 667220 6348 0333,67,47,6100,0
TrøndelagKurs/konf20 96816 7944 17424,99,36,89,2
TrøndelagYrke93 72389 7633 9604,410,610,241,0
TrøndelagFerie/fritid113 976114 077-101-0,15,86,449,8
TrøndelagKurs/Yrke114 691106 5578 1347,610,49,550,2
TrøndelagKurs/Ferie134 944130 8714 0733,16,26,459,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Absolutt 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagLosjiinntekt 1000kr158 187141 49016 69711,88,58,0
TrøndelagKr. per overnatting692641507,90,00,0
TrøndelagKr. per solgt rom1 0681 001686,80,00,0
TrøndelagKr. per disp. rom746702446,30,00,0
TrøndelagKr. per gjest1 094995989,90,00,0
TrøndelagHoteller (antall)948778,09,28,8
TrøndelagRom (antall)6 8396 5023375,27,97,9
TrøndelagSenger (antall)14 53813 8716674,87,77,8
TrøndelagRom-døgn211 996201 55010 4465,27,97,9
TrøndelagSolgte rom148 087141 4036 6844,78,08,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing 2019 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2019 
2018 
TrøndelagKaputnytting rom (%)69,9070,20
TrøndelagKaputnytting senger (%)50,7051,30
TrøndelagOppholdstid per gjest1,581,55
TrøndelagOppholdstid for nordmenn1,581,57
TrøndelagOppholdstid for utlendinger1,561,48
TrøndelagOvernattinger per solgt rom1,541,56
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2019 og 2018. Prosent
The chart showing 2018 series, 2019 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2019 og 2018
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
Trøndelag0178786 2276 2504750494538
Trøndelag0279816 3306 3644851503582
Trøndelag0384836 7166 3785763745784
Trøndelag0487856 7746 48182818671 011
Trøndelag0592886 7066 550981061 2001 289
Trøndelag0689876 5896 5721421331 6001 517
Trøndelag0791876 8126 6181431301 6001 495
Trøndelag0894876 9526 5511491271 6491 463
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Trøndelag lages av Regio AS  - og er finansiert av Trøndelag Reiseliv AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk