Statistikknett Trøndelag   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Trøndelag finner du reiselivsstatistik for regioner i Trøndelag. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Trøndelag. Du kommer tibake til denne startsiden for Trøndelag fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
   
Måneder 2018  > Din region > > Markeder og losjiøkonomi
Modulen gir en samlet oversikt over  overnattingsmarked og losjiøkonomi for månedene i 2018.
Modulen viser markedsstruktur og utvikling for hoteller, campingplasser/hyttegender og for samlet kommersielt marked.
Modulen belyser også og hotellenes losjiinntekter og losjiøkonomi
Velg region og måned i boksene nedenfor - og alle tabeller og figurer oppdateres med tall for valgt region og måned.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
    Velg måned >>> 
  Velg Region  >>>   
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
<< Velg eventuelt også annen måned
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Trøndelag.I alt 223 073242 603-19 530-8,17,027,78100,01
Trøndelag.Nordmenn175 764194 264-18 500-9,58,7510,1278,82
Trøndelag.Utlendinger47 30948 339-1 030-2,14,054,0321,23
TrøndelagTyskland 10 66410 0526126,16,346,1822,510
TrøndelagSverige 8 55910 529-1 970-18,78,789,2918,14
TrøndelagUSA 5 4183 6501 76848,43,893,0311,536
TrøndelagNederland 2 8842 6412439,24,864,426,19
TrøndelagDanmark 2 3192 554-235-9,24,855,334,95
TrøndelagFrankrike 2 1212 073482,33,773,734,511
TrøndelagStorbritannia 1 9253 374-1 449-42,93,214,574,18
TrøndelagSveits 1 8652 008-143-7,15,685,783,913
TrøndelagFinland 1 4341 27416012,65,465,053,06
TrøndelagItalia 1 0531 006474,72,812,812,215
TrøndelagØsterrike 1 02266335954,16,884,712,216
TrøndelagAsia ellers 99372227137,51,270,912,146
TrøndelagSpania 945898475,21,691,372,012
TrøndelagBelgia 84083730,43,863,951,817
TrøndelagKina733341392115,00,910,371,544
TrøndelagPolen 682629538,43,843,131,423
TrøndelagAustralia 391451-60-13,32,352,520,841
TrøndelagUngarn 348113235208,06,632,910,726
TrøndelagEuropa ellers 3343003411,32,793,010,735
TrøndelagLitauen31637279754,15,960,970,729
TrøndelagRussland313376-63-16,81,461,950,734
TrøndelagTsjekkia 269258114,34,074,790,624
TrøndelagTyrkia 23846192417,45,411,080,522
TrøndelagAfrika ellers2051673822,82,292,850,448
TrøndelagCanada 1861325440,93,582,640,437
TrøndelagEstland158177-19-10,76,477,940,327
TrøndelagLatvia142246-104-42,38,9311,560,328
TrøndelagLatin-Amerika ellers1195168133,31,390,640,340
TrøndelagJapan 103410-307-74,90,521,900,243
TrøndelagPortugal 8386-3-3,52,542,700,218
TrøndelagIrland 79256-177-69,13,7610,690,220
TrøndelagOceania ellers78641421,92,402,240,242
TrøndelagIsland 74154-80-51,93,265,790,27
TrøndelagBrasil70997-927-93,00,928,080,139
TrøndelagUkraina6290-28-31,11,792,770,133
TrøndelagSlovakia 5978-19-24,43,043,850,125
TrøndelagLuxembourg 53391435,94,824,990,121
TrøndelagSlovenia5164-13-20,35,194,650,132
TrøndelagHellas 4780-33-41,31,975,030,119
TrøndelagSør-Korea22261-239-91,60,110,960,045
TrøndelagMexico 1827-9-33,30,971,290,038
TrøndelagKypros1367116,72,270,930,030
TrøndelagLiechtenstein942-33-78,63,9521,000,014
TrøndelagSør-Afrika768-61-89,70,251,900,047
TrøndelagMalta512-7-58,30,702,050,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Trøndelag.I alt 201 120201 868-748-0,46,466,52100,01
Trøndelag.Nordmenn128 644128 749-105-0,16,125,9564,02
Trøndelag.Utlendinger72 47673 119-643-0,97,177,8336,03
TrøndelagTyskland 29 44430 066-622-2,18,6310,1640,610
TrøndelagSverige 12 30712 0972101,711,3811,0117,04
TrøndelagTsjekkia 6 5083 7732 73572,533,2618,839,024
TrøndelagNederland 4 9486 134-1 186-19,33,004,046,89
TrøndelagDanmark 2 8313 297-466-14,14,335,363,95
TrøndelagSveits 2 4512 13731414,76,656,343,413
TrøndelagPolen 2 0612 024371,88,919,292,823
TrøndelagFrankrike 1 8741 826482,64,804,912,611
TrøndelagØsterrike 1 81693288494,89,267,552,516
TrøndelagFinland 1 6202 696-1 076-39,94,577,802,26
TrøndelagBelgia 1 07290117119,04,003,631,517
TrøndelagItalia 7486678112,15,525,701,015
TrøndelagStorbritannia 593904-311-34,43,915,520,88
TrøndelagSlovakia 535519163,116,9116,180,725
TrøndelagRussland52737515240,54,043,470,734
TrøndelagEstland49836912935,011,648,910,727
TrøndelagLitauen40129111037,84,944,070,629
TrøndelagSpania 319440-121-27,52,583,480,412
TrøndelagAsia ellers 2641689657,12,191,900,446
TrøndelagLatvia248262-14-5,36,174,990,328
TrøndelagUSA 246235114,72,222,490,336
TrøndelagLuxembourg 18618168933,321,332,760,321
TrøndelagUkraina16816152950,06,161,030,233
TrøndelagEuropa ellers 102165-63-38,22,683,630,135
TrøndelagAustralia 94127-33-26,02,743,590,141
TrøndelagHellas 901773429,417,343,840,119
TrøndelagOceania ellers76482858,37,143,680,142
TrøndelagKina706911,41,241,020,144
TrøndelagBrasil521515100,04,250,110,139
TrøndelagCanada 4258-16-27,62,433,130,137
TrøndelagIsland 42134-92-68,74,052,440,17
TrøndelagUngarn 4091-51-56,02,354,810,126
TrøndelagPortugal 4032825,03,363,270,118
TrøndelagIrland 3952-13-25,05,367,390,120
TrøndelagLatin-Amerika ellers34430750,03,990,410,040
TrøndelagSlovenia3162-31-50,02,135,230,032
TrøndelagJapan 2548-23-47,92,546,270,043
TrøndelagSør-Korea1637-21-56,80,651,540,045
TrøndelagAfrika ellers639-33-84,61,385,790,048
TrøndelagSør-Afrika59-4-44,42,233,330,047
TrøndelagMexico 3030,01,360,000,038
TrøndelagLiechtenstein24-2-50,01,253,330,014
TrøndelagMalta1010,01,200,000,031
TrøndelagTyrkia 11 975-1 974-99,90,1068,100,022
TrøndelagKypros0000,00,000,000,030
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Trøndelag.I alt 424 193444 471-20 278-4,66,747,15100,01
Trøndelag.Nordmenn304 408323 013-18 605-5,87,407,9171,82
Trøndelag.Utlendinger119 785121 458-1 673-1,45,505,7028,23
TrøndelagTyskland 40 10840 118-100,07,878,7533,510
TrøndelagSverige 20 86622 626-1 760-7,810,1510,1417,44
TrøndelagNederland 7 8328 775-943-10,73,494,156,59
TrøndelagTsjekkia 6 7774 0312 74668,125,8815,865,724
TrøndelagUSA 5 6643 8851 77945,83,772,994,736
TrøndelagDanmark 5 1505 851-701-12,04,555,344,35
TrøndelagSveits 4 3164 1451714,16,206,063,613
TrøndelagFrankrike 3 9953 899962,54,194,213,311
TrøndelagFinland 3 0543 970-916-23,14,956,642,56
TrøndelagØsterrike 2 8381 5951 24377,98,236,042,416
TrøndelagPolen 2 7432 653903,46,716,332,323
TrøndelagStorbritannia 2 5184 278-1 760-41,13,354,742,18
TrøndelagBelgia 1 9121 73817410,03,943,771,617
TrøndelagItalia 1 8011 6731287,73,533,521,515
TrøndelagSpania 1 2641 338-74-5,51,851,711,112
TrøndelagAsia ellers 1 25789036741,21,391,011,046
TrøndelagRussland8407518911,92,442,490,734
TrøndelagKina80341039395,90,930,410,744
TrøndelagLitauen717328389118,65,343,000,629
TrøndelagEstland65654611020,19,768,570,527
TrøndelagSlovakia 594597-3-0,511,6411,410,525
TrøndelagAustralia 485578-93-16,12,422,690,441
TrøndelagEuropa ellers 436465-29-6,22,763,200,435
TrøndelagLatvia390508-118-23,26,956,880,328
TrøndelagUngarn 38820418490,25,583,530,326
TrøndelagTyrkia 2392 021-1 782-88,24,4128,280,222
TrøndelagLuxembourg 23957182319,312,123,970,221
TrøndelagUkraina230106124117,03,712,210,233
TrøndelagCanada 2281903820,03,302,780,237
TrøndelagAfrika ellers21120652,42,253,150,248
TrøndelagOceania ellers1541124237,53,562,690,142
TrøndelagLatin-Amerika ellers1535598178,21,630,610,140
TrøndelagHellas 137974041,24,724,770,119
TrøndelagJapan 128458-330-72,10,612,040,143
TrøndelagPortugal 12311854,22,762,830,118
TrøndelagBrasil122998-876-87,81,397,520,139
TrøndelagIrland 118308-190-61,74,179,940,120
TrøndelagIsland 116288-172-59,73,513,530,17
TrøndelagSlovenia82126-44-34,93,364,920,132
TrøndelagSør-Korea38298-260-87,20,161,010,045
TrøndelagMexico 2127-6-22,21,011,180,038
TrøndelagKypros1367116,71,940,890,030
TrøndelagSør-Afrika1277-65-84,40,392,000,047
TrøndelagLiechtenstein1146-35-76,12,8414,380,014
TrøndelagMalta612-6-50,00,751,930,031
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Trøndelag.I alt 424 193444 471-20 278-4,66,77,2100,01
Trøndelag.Nordmenn304 408323 013-18 605-5,87,47,971,82
Trøndelag.Utlendinger119 785121 458-1 673-1,45,55,728,23
TrøndelagEuropa i alt81 32380 5397841,06,06,267,915
TrøndelagSentral-Europa57 25656 4747821,46,47,047,86
TrøndelagNorden29 18632 735-3 549-10,87,68,224,44
TrøndelagØst-Europa13 85310 3153 53834,38,56,711,69
TrøndelagSør-Europa7 5789 164-1 586-17,33,33,96,38
TrøndelagNord-Amerika5 8924 0751 81744,63,83,04,910
TrøndelagUK og Irland2 6364 586-1 950-42,53,44,92,27
TrøndelagAsia2 2262 0561708,31,00,91,912
TrøndelagOseania639690-51-7,42,62,70,513
TrøndelagLatin Amerika2961 080-784-72,61,54,40,211
TrøndelagAfrika223283-60-21,21,82,70,214
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
TrøndelagOvernattinger i alt424 193444 471-20 278-4,66,77,2100,01
TrøndelagHotell223 073242 603-19 530-8,17,07,852,62
TrøndelagHytte72 61875 616-2 998-4,07,47,317,14
TrøndelagSesongcamping43 58023 89819 68282,45,83,410,35
TrøndelagTelt/Campingvogn45 55273 521-27 969-38,05,68,310,76
TrøndelagBobil39 37028 83310 53736,57,06,19,37
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
TrøndelagOvernattinger i alt424 193444 471-20 278-4,66,77,2100,01
TrøndelagPåvirkbart_marked350 659387 727-37 068-9,66,47,182,72
TrøndelagFerie/fritid144 725175 087-30 362-17,36,47,734,13
TrøndelagKurs/konferanse4 81410 772-5 958-55,33,711,71,14
TrøndelagHytte72 61875 616-2 998-4,07,47,317,15
TrøndelagTelt/Campingvogn45 55273 521-27 969-38,05,68,310,76
TrøndelagBobil39 37028 83310 53736,57,06,19,37
TrøndelagSesongcamping43 58023 89819 68282,45,83,410,38
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment
The chart showing Series 1 series.
     
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
TrøndelagI alt_uten sesong*157 540177 970-20 430-11,56,687,42
TrøndelagNordmenn_uten sesong*85 064104 851-19 787-18,96,327,16
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*72 47673 119-643-0,97,177,83
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
TrøndelagI alt_uten sesong*380 613420 573-39 960-9,56,887,62
TrøndelagNordmenn_uten sesong*260 828299 115-38 287-12,87,778,84
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*119 785121 458-1 673-1,45,505,70
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Trøndelag.I alt 223 073242 603-19 530-8,17,07,8100,0
TrøndelagKurs/konf4 81410 772-5 958-55,33,711,72,2
TrøndelagYrke73 53456 74416 79029,69,27,733,0
TrøndelagFerie/fritid144 725175 087-30 362-17,36,47,764,9
TrøndelagKurs/Yrke78 34867 51610 83216,08,58,135,1
TrøndelagKurs/Ferie149 539185 859-36 320-19,56,37,867,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
TrøndelagLosjiinntekt 1000kr97 290109 306-12 016-11,06,37,4
TrøndelagKr. per overnatting436451-14-3,20,00,0
TrøndelagKr. per solgt rom784821-37-4,50,00,0
TrøndelagKr. per disp. rom475532-57-10,70,00,0
TrøndelagKr. per gjest613671-58-8,60,00,0
TrøndelagHoteller (antall)8791-4-4,49,09,1
TrøndelagRom (antall)6 6076 628-21-0,38,18,3
TrøndelagSenger (antall)14 34513 7775684,17,98,2
TrøndelagRom-døgn204 816205 463-647-0,38,18,3
TrøndelagSolgte rom124 054133 061-9 007-6,87,48,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region og valgt måned. 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
TrøndelagKaputnytting rom (%)60,6064,80
TrøndelagKaputnytting senger (%)50,2056,80
TrøndelagOppholdstid per gjest1,411,49
TrøndelagOppholdstid for nordmenn1,421,53
TrøndelagOppholdstid for utlendinger1,371,35
TrøndelagOvernattinger per solgt rom1,801,82
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2018 og 2017
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
Trøndelag0178866 2506 4255049538559
Trøndelag0281886 3646 5835152582581
Trøndelag0383886 3786 5426364784803
Trøndelag0485886 4816 57481821 011972
Trøndelag0588906 5506 5851061081 2891 424
Trøndelag0687926 5726 7691331331 5171 537
Trøndelag0787916 6186 6621301321 4951 528
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Trøndelag lages av Regio AS  - og er finansiert av Trøndelag Reiseliv AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk