Statistikknett Trøndelag   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Trøndelag finner du reiselivsstatistik for regioner i Trøndelag. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Trøndelag. Du kommer tibake til denne startsiden for Trøndelag fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Måneder 2019  > Din region > > Markeder og losjiøkonomi
Modulen gir en samlet oversikt over  overnattingsmarked og losjiøkonomi for månedene i 2019.
Modulen viser markedsstruktur og utvikling for hoteller, campingplasser/hyttegender og for samlet kommersielt marked.
Modulen belyser også og hotellenes losjiinntekter og losjiøkonomi
Velg region og måned i boksene nedenfor - og alle tabeller og figurer oppdateres med tall for valgt region og måned.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
    Velg måned >>> 
  Velg Region  >>>   
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
<< Velg eventuelt også annen måned
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 170 563164 9535 6103,47,847,97100,01
Trøndelag.Nordmenn149 796148 0401 7561,29,329,6487,82
Trøndelag.Utlendinger20 76716 9133 85422,83,663,1712,23
TrøndelagUSA 4 6343 4511 18334,35,064,2122,336
TrøndelagSverige 3 1973 0021956,56,275,8715,44
TrøndelagTyskland 2 2191 86535419,04,454,0210,710
TrøndelagDanmark 1 4041 12927524,45,674,936,85
TrøndelagNederland 1 17395621722,75,634,655,69
TrøndelagStorbritannia 1 1111 158-47-4,12,522,715,38
TrøndelagPolen 891358533148,96,533,084,323
TrøndelagPortugal 771267452865,417,561,463,718
TrøndelagAsia ellers 53035617448,91,280,902,646
TrøndelagSveits 48848171,54,624,432,313
TrøndelagFinland 445514-69-13,43,944,772,16
TrøndelagSpania 405705-300-42,61,733,282,012
TrøndelagKina338312268,30,620,551,644
TrøndelagFrankrike 335366-31-8,51,982,681,611
TrøndelagItalia 3302399138,12,952,321,615
TrøndelagBelgia 3132526124,24,574,501,517
TrøndelagØsterrike 2081733520,24,384,621,016
TrøndelagAustralia 187296-109-36,81,752,520,941
TrøndelagCanada 1691333627,13,533,250,837
TrøndelagRussland1651065955,72,462,180,834
TrøndelagJapan 143796481,01,230,640,743
TrøndelagTsjekkia 1241071715,95,504,840,624
TrøndelagEuropa ellers 112823036,61,841,600,535
TrøndelagAfrika ellers108891921,33,382,420,548
TrøndelagEstland100742635,15,415,300,527
TrøndelagIsland 99663350,05,133,780,57
TrøndelagLitauen8895-7-7,42,673,850,429
TrøndelagLatvia78403895,06,333,480,428
TrøndelagIrland 7084-14-16,73,454,960,320
TrøndelagLuxembourg 641846255,612,853,700,321
TrøndelagHellas 571542280,04,931,080,319
TrøndelagTyrkia 552530120,02,923,060,322
TrøndelagLatin-Amerika ellers5256-4-7,11,401,540,340
TrøndelagBrasil515012,00,890,860,239
TrøndelagSør-Afrika461333253,83,161,980,247
TrøndelagUngarn 41932355,62,300,690,226
TrøndelagSlovenia32329966,74,770,770,232
TrøndelagSlovakia 3238-6-15,83,333,580,225
TrøndelagSør-Korea2947-18-38,30,370,490,145
TrøndelagOceania ellers29821262,51,850,550,142
TrøndelagUkraina2315853,31,621,330,133
TrøndelagKypros138562,54,783,390,130
TrøndelagMexico 6600,00,480,700,038
TrøndelagMalta26-4-66,70,562,500,031
TrøndelagLiechtenstein02-2-100,00,001,570,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 52 65755 048-2 391-4,38,629,10100,01
Trøndelag.Nordmenn32 56435 515-2 951-8,37,938,4061,82
Trøndelag.Utlendinger20 09319 5335602,910,0510,7438,23
TrøndelagTyskland 12 19911 7144854,116,1017,0760,710
TrøndelagTsjekkia 2 0612 563-502-19,643,4150,0810,324
TrøndelagPolen 1 262484778160,712,866,176,323
TrøndelagSverige 1 0811 604-523-32,67,049,385,44
TrøndelagNederland 5074367116,33,833,482,59
TrøndelagLitauen314134180134,37,683,091,629
TrøndelagRussland293403-110-27,311,6515,691,534
TrøndelagFinland 29091199218,77,692,731,46
TrøndelagDanmark 28895193203,24,211,551,45
TrøndelagLatvia2832166731,025,1612,771,428
TrøndelagSveits 2481787039,34,873,971,213
TrøndelagBelgia 2251507550,06,454,961,117
TrøndelagUkraina18431816033,316,180,460,933
TrøndelagStorbritannia 172316-144-45,63,004,880,98
TrøndelagSlovakia 140300-160-53,316,4126,500,725
TrøndelagItalia 1223389269,75,331,700,615
TrøndelagØsterrike 98117-19-16,25,334,830,516
TrøndelagFrankrike 69120-51-42,51,392,940,311
TrøndelagSpania 565335,71,531,230,312
TrøndelagAsia ellers 34124-90-72,60,491,860,246
TrøndelagEstland2820840,02,261,490,127
TrøndelagKina2083-63-75,90,582,320,144
TrøndelagAustralia 2022-2-9,11,381,380,141
TrøndelagUSA 1964-45-70,30,471,490,136
TrøndelagCanada 1577-62-80,51,438,770,137
TrøndelagPortugal 13211550,03,180,740,118
TrøndelagLatin-Amerika ellers1014-4-28,61,664,190,040
TrøndelagIrland 925-16-64,02,3318,800,020
TrøndelagJapan 619-13-68,41,263,860,043
TrøndelagOceania ellers59-4-44,40,881,160,042
TrøndelagUngarn 523150,00,780,410,026
TrøndelagSlovenia3300,01,191,330,032
TrøndelagMalta2020,01,060,000,031
TrøndelagHellas 2020,03,920,000,019
TrøndelagIsland 27-5-71,41,565,260,07
TrøndelagSør-Korea1100,00,230,130,045
TrøndelagAfrika ellers0000,00,000,000,048
TrøndelagSør-Afrika02-2-100,00,001,690,047
TrøndelagBrasil05-5-100,00,001,980,039
TrøndelagMexico 01-1-100,00,001,670,038
TrøndelagKypros0000,00,000,000,030
TrøndelagTyrkia 024-24-100,00,0032,000,022
TrøndelagLuxembourg 04-4-100,00,002,210,021
TrøndelagLiechtenstein0000,00,000,000,014
TrøndelagEuropa ellers -11215-127-846,71,841,27-0,635
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 223 220220 0013 2191,58,018,23100,01
Trøndelag.Nordmenn182 360183 555-1 195-0,79,049,3781,72
Trøndelag.Utlendinger40 86036 4464 41412,15,325,0918,33
TrøndelagTyskland 14 41813 5798396,211,4811,8135,310
TrøndelagUSA 4 6533 5151 13832,44,874,0711,436
TrøndelagSverige 4 2784 606-328-7,16,456,7510,54
TrøndelagTsjekkia 2 1852 670-485-18,231,2136,425,324
TrøndelagPolen 2 1538421 311155,79,184,335,323
TrøndelagDanmark 1 6921 22446838,25,354,214,15
TrøndelagNederland 1 6801 39228820,74,934,214,19
TrøndelagStorbritannia 1 2831 474-191-13,02,573,003,18
TrøndelagPortugal 784287562700,016,341,361,918
TrøndelagSveits 7366597711,74,704,291,813
TrøndelagFinland 73560513021,54,884,291,86
TrøndelagAsia ellers 5644808417,51,161,041,446
TrøndelagBelgia 53840213633,85,214,661,317
TrøndelagSpania 461758-297-39,21,702,941,112
TrøndelagRussland458509-51-10,04,966,841,134
TrøndelagItalia 45227218066,23,352,221,115
TrøndelagFrankrike 404486-82-16,91,852,741,011
TrøndelagLitauen40222917375,55,453,371,029
TrøndelagLatvia36125610541,015,329,010,928
TrøndelagKina358395-37-9,40,610,660,944
TrøndelagØsterrike 306290165,54,654,700,716
TrøndelagAustralia 207318-111-34,91,712,390,541
TrøndelagUkraina207181891050,08,101,010,533
TrøndelagCanada 184210-26-12,43,154,230,537
TrøndelagSlovakia 172338-166-49,19,4915,410,425
TrøndelagJapan 149985152,01,230,760,443
TrøndelagEstland128943436,24,153,430,327
TrøndelagAfrika ellers108891921,30,892,320,348
TrøndelagIsland 101732838,44,913,890,27
TrøndelagIrland 79109-30-27,53,275,970,220
TrøndelagLuxembourg 642242190,910,513,290,221
TrøndelagLatin-Amerika ellers6270-8-11,41,441,760,240
TrøndelagHellas 591544293,34,891,040,119
TrøndelagTyrkia 5549612,22,685,500,122
TrøndelagBrasil5155-4-7,30,860,900,139
TrøndelagSør-Afrika461531206,73,061,930,147
TrøndelagUngarn 461135318,21,900,610,126
TrøndelagSlovenia35629483,33,790,970,132
TrøndelagOceania ellers341717100,01,590,760,142
TrøndelagSør-Korea3048-18-37,50,360,470,145
TrøndelagKypros138562,54,733,010,030
TrøndelagMexico 67-1-14,30,440,760,038
TrøndelagMalta46-2-33,30,732,380,031
TrøndelagEuropa ellers 097-97-100,00,001,540,035
TrøndelagLiechtenstein02-2-100,00,001,560,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 223 220220 0013 2191,58,08,2100,01
Trøndelag.Nordmenn182 360183 555-1 195-0,79,09,481,72
Trøndelag.Utlendinger40 86036 4464 41412,15,35,118,33
TrøndelagEuropa i alt27 48324 6212 86211,67,37,067,315
TrøndelagSentral-Europa17 74216 3461 3968,59,29,143,46
TrøndelagNorden6 8066 5082984,65,95,816,74
TrøndelagØst-Europa6 1475 0701 07721,210,28,615,09
TrøndelagNord-Amerika4 8373 7251 11229,94,84,111,810
TrøndelagSør-Europa2 2321 62261037,63,12,75,58
TrøndelagUK og Irland1 3621 583-221-14,02,63,13,37
TrøndelagAsia1 1011 021807,80,90,82,712
TrøndelagOseania241335-94-28,11,72,20,613
TrøndelagAfrika1541045048,11,12,30,414
TrøndelagLatin Amerika119132-13-9,81,01,20,311
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt223 220220 0013 2191,58,08,2100,01
TrøndelagHotell170 563164 9535 6103,47,88,076,42
TrøndelagHytte32 32433 309-985-3,09,610,114,54
TrøndelagSesongcamping10 80313 201-2 398-18,29,310,34,85
TrøndelagTelt/Campingvogn3 5744 612-1 038-22,55,16,71,66
TrøndelagBobil5 9563 9262 03051,76,95,12,77
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt223 220220 0013 2191,58,08,2100,01
TrøndelagPåvirkbart_marked141 822141 6581640,17,47,663,52
TrøndelagFerie/fritid66 96061 7585 2028,46,56,430,03
TrøndelagKurs/konferanse22 20524 852-2 647-10,77,88,49,94
TrøndelagHytte32 32433 309-985-3,09,610,114,55
TrøndelagTelt/Campingvogn3 5744 612-1 038-22,55,16,71,66
TrøndelagBobil5 9563 9262 03051,76,95,12,77
TrøndelagSesongcamping10 80313 201-2 398-18,29,310,34,88
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment
The chart showing Series 1 series.
     
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*41 85441 84770,08,478,79
TrøndelagNordmenn_uten sesong*21 76122 314-553-2,57,397,58
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*20 09319 5335602,910,0510,74
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*212 417206 8005 6172,77,968,12
TrøndelagNordmenn_uten sesong*171 557170 3541 2030,79,029,31
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*40 86036 4464 41412,15,325,09
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2019. Prosent 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 170 563164 9535 6103,47,88,0100,0
TrøndelagKurs/konf22 20524 852-2 647-10,77,88,413,0
TrøndelagYrke81 39878 3433 0553,99,59,847,7
TrøndelagFerie/fritid66 96061 7585 2028,46,56,439,3
TrøndelagKurs/Yrke103 603103 1954080,49,19,460,7
TrøndelagKurs/Ferie89 16586 6102 5553,06,86,852,3
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Absolutt 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagLosjiinntekt 1000kr124 031110 58013 45112,28,07,6
TrøndelagKr. per overnatting727670578,50,00,0
TrøndelagKr. per solgt rom971903697,60,00,0
TrøndelagKr. per disp. rom57757520,40,00,0
TrøndelagKr. per gjest1 1731 06111210,50,00,0
TrøndelagHoteller (antall)908555,99,28,9
TrøndelagRom (antall)7 1706 41575511,88,37,8
TrøndelagSenger (antall)15 19114 0491 1428,18,27,7
TrøndelagRom-døgn215 101192 44922 65211,88,37,8
TrøndelagSolgte rom127 685122 4755 2104,38,28,3
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing 2019 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2019 
2018 
TrøndelagKaputnytting rom (%)59,4063,60
TrøndelagKaputnytting senger (%)37,4039,10
TrøndelagOppholdstid per gjest1,611,58
TrøndelagOppholdstid for nordmenn1,601,56
TrøndelagOppholdstid for utlendinger1,871,79
TrøndelagOvernattinger per solgt rom1,341,35
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2019 og 2018. Prosent
The chart showing 2018 series, 2019 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2019 og 2018
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
Trøndelag0178786 2276 2504750494538
Trøndelag0279816 3306 3644851503582
Trøndelag0384836 7166 3785763745784
Trøndelag0487856 7746 48182818671 011
Trøndelag0592886 7066 550981061 2001 289
Trøndelag0689876 5896 5721421331 6001 517
Trøndelag0791876 8126 6181431301 6001 495
Trøndelag0894876 9526 5511491271 6491 463
Trøndelag0990857 0256 425105921 1771 101
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Trøndelag lages av Regio AS  - og er finansiert av Trøndelag Reiseliv AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk