Statistikknett Trøndelag   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Trøndelag finner du reiselivsstatistik for regioner i Trøndelag. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Trøndelag. Du kommer tibake til denne startsiden for Trøndelag fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Måneder 2019  > Din region > > Markeder og losjiøkonomi
Modulen gir en samlet oversikt over  overnattingsmarked og losjiøkonomi for månedene i 2019.
Modulen viser markedsstruktur og utvikling for hoteller, campingplasser/hyttegender og for samlet kommersielt marked.
Modulen belyser også og hotellenes losjiinntekter og losjiøkonomi
Velg region og måned i boksene nedenfor - og alle tabeller og figurer oppdateres med tall for valgt region og måned.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
    Velg måned >>> 
  Velg Region  >>>   
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
<< Velg eventuelt også annen måned
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 177 406163 91713 4898,29,239,35100,01
Trøndelag.Nordmenn160 620148 14912 4718,410,4610,4990,52
Trøndelag.Utlendinger16 78615 7681 0186,54,334,649,53
TrøndelagUSA 4 2384 23080,27,929,1225,236
TrøndelagSverige 2 9392 7451947,16,345,8917,54
TrøndelagTyskland 1 4381 21122718,74,323,838,610
TrøndelagDanmark 1 21697624024,65,384,817,25
TrøndelagNederland 93983310612,77,787,985,69
TrøndelagStorbritannia 9011 100-199-18,12,773,935,48
TrøndelagPolen 73045727359,75,544,304,323
TrøndelagPortugal 45750407814,017,193,682,718
TrøndelagFinland 453419348,15,755,852,76
TrøndelagFrankrike 4043475716,43,393,582,411
TrøndelagItalia 390485-95-19,64,715,712,315
TrøndelagAsia ellers 343332113,31,051,452,046
TrøndelagSpania 2552154018,62,392,221,512
TrøndelagSveits 1871394834,52,732,371,113
TrøndelagKina160261-101-38,70,601,151,044
TrøndelagØsterrike 1601213932,24,384,341,016
TrøndelagCanada 1571035452,45,903,540,937
TrøndelagBelgia 156195-39-20,04,025,160,917
TrøndelagEuropa ellers 1455293178,82,881,590,935
TrøndelagAustralia 1351142118,42,261,830,841
TrøndelagRussland1019477,42,173,250,634
TrøndelagJapan 954253126,21,620,900,643
TrøndelagTyrkia 853822733,35,570,370,522
TrøndelagLitauen76358-282-78,82,3515,190,529
TrøndelagAfrika ellers7576-1-1,32,162,870,448
TrøndelagTsjekkia 73423173,84,912,550,424
TrøndelagEstland61136-75-55,12,5810,030,427
TrøndelagLatin-Amerika ellers6079-19-24,12,633,140,440
TrøndelagBrasil4893-45-48,41,583,720,339
TrøndelagHellas 3853-15-28,33,413,640,219
TrøndelagIsland 3575-40-53,31,904,220,27
TrøndelagSør-Afrika32211152,42,753,280,247
TrøndelagIrland 3053-23-43,41,562,840,220
TrøndelagLatvia29107-78-72,92,348,530,228
TrøndelagUngarn 2420420,01,571,810,126
TrøndelagSlovakia 23121191,72,161,600,125
TrøndelagOceania ellers2131-10-32,32,582,400,142
TrøndelagMexico 191181800,02,610,030,138
TrøndelagUkraina1411327,31,071,010,133
TrøndelagSlovenia1418-4-22,23,803,620,132
TrøndelagSør-Korea1219-7-36,80,350,790,145
TrøndelagKypros916-7-43,85,568,210,130
TrøndelagMalta7070,01,900,000,031
TrøndelagLiechtenstein210-8-80,01,3913,890,014
TrøndelagLuxembourg 013-13-100,00,008,330,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 23 07728 436-5 359-18,87,489,91100,01
Trøndelag.Nordmenn20 30025 783-5 483-21,38,7311,8588,02
Trøndelag.Utlendinger2 7772 6531244,73,653,8212,03
TrøndelagTyskland 1 06491315116,56,355,6838,310
TrøndelagSverige 213567-354-62,42,368,867,74
TrøndelagDanmark 1467076108,63,001,925,35
TrøndelagTsjekkia 1396673110,622,7911,565,024
TrøndelagLitauen13713124953,84,880,414,929
TrøndelagPortugal 13401340,056,780,004,818
TrøndelagFinland 1313596274,311,202,964,76
TrøndelagStorbritannia 119764356,64,042,404,38
TrøndelagNederland 1183979202,65,482,754,29
TrøndelagPolen 77293-216-73,70,955,382,823
TrøndelagAsia ellers 67138-71-51,41,183,972,446
TrøndelagItalia 572433137,54,672,092,115
TrøndelagSlovakia 500500,06,940,001,825
TrøndelagBelgia 4881-33-40,77,6323,621,717
TrøndelagCanada 39732457,114,083,831,437
TrøndelagSpania 383625,62,300,501,412
TrøndelagRussland351223191,73,923,261,334
TrøndelagSveits 3441-7-17,12,404,491,213
TrøndelagFrankrike 3349-16-32,71,462,871,211
TrøndelagUSA 2722522,71,952,031,036
TrøndelagBrasil14410250,09,151,800,539
TrøndelagUkraina131121200,05,990,490,533
TrøndelagØsterrike 137685,71,272,510,516
TrøndelagKina854-46-85,20,302,950,344
TrøndelagLatin-Amerika ellers74375,03,351,820,340
TrøndelagAustralia 415-11-73,30,642,330,141
TrøndelagSør-Afrika3030,07,500,000,147
TrøndelagEstland332-29-90,60,191,710,127
TrøndelagUngarn 211-9-81,80,729,240,126
TrøndelagLuxembourg 2020,08,330,000,121
TrøndelagOceania ellers13-2-66,71,521,330,042
TrøndelagAfrika ellers0000,00,000,000,048
TrøndelagSør-Korea01-1-100,00,000,480,045
TrøndelagJapan 07-7-100,00,002,980,043
TrøndelagMexico 0000,00,000,000,038
TrøndelagSlovenia01-1-100,00,000,050,032
TrøndelagMalta0000,00,000,000,031
TrøndelagKypros0000,00,000,000,030
TrøndelagLatvia03-3-100,00,000,270,028
TrøndelagTyrkia 0000,00,000,000,022
TrøndelagIrland 07-7-100,00,006,600,020
TrøndelagHellas 02-2-100,00,003,920,019
TrøndelagLiechtenstein0000,00,000,000,014
TrøndelagIsland 0000,00,000,000,07
TrøndelagEuropa ellers -14519-164-863,22,881,55-5,235
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 200 483192 3538 1304,28,989,43100,01
Trøndelag.Nordmenn180 920173 9326 9884,010,2410,6790,22
Trøndelag.Utlendinger19 56318 4211 1426,24,224,509,83
TrøndelagUSA 4 2654 252130,37,778,9621,836
TrøndelagSverige 3 1523 312-160-4,85,696,2516,14
TrøndelagTyskland 2 5022 12437817,85,004,4512,810
TrøndelagDanmark 1 3621 04631630,24,964,377,05
TrøndelagNederland 1 05787218521,27,437,365,49
TrøndelagStorbritannia 1 0201 176-156-13,32,873,785,28
TrøndelagPolen 807750577,63,794,674,123
TrøndelagPortugal 591505411082,020,413,333,018
TrøndelagFinland 58445413028,66,455,443,06
TrøndelagItalia 447509-62-12,24,715,282,315
TrøndelagFrankrike 4373964110,43,083,472,211
TrøndelagAsia ellers 410470-60-12,81,071,782,146
TrøndelagSpania 2932514216,72,381,481,512
TrøndelagSveits 2211804122,82,672,651,113
TrøndelagLitauen213371-158-42,63,536,691,129
TrøndelagTsjekkia 21210810496,310,114,861,124
TrøndelagBelgia 204276-72-26,14,536,691,017
TrøndelagCanada 1961108678,26,673,561,037
TrøndelagØsterrike 1731284535,23,704,170,916
TrøndelagKina168315-147-46,70,571,280,944
TrøndelagAustralia 139129107,82,111,870,741
TrøndelagRussland1361063028,32,453,250,734
TrøndelagJapan 95494693,91,581,000,543
TrøndelagTyrkia 853822733,35,210,360,422
TrøndelagAfrika ellers7576-1-1,32,082,730,448
TrøndelagSlovakia 731261508,34,091,090,425
TrøndelagLatin-Amerika ellers6783-16-19,32,693,030,340
TrøndelagEstland64168-104-61,91,625,200,327
TrøndelagBrasil6297-35-36,11,943,560,339
TrøndelagHellas 3855-17-30,93,113,650,219
TrøndelagSør-Afrika35211466,72,913,050,247
TrøndelagIsland 3575-40-53,31,633,370,27
TrøndelagIrland 3060-30-50,01,513,050,220
TrøndelagLatvia29110-81-73,61,164,680,128
TrøndelagUkraina271215125,01,770,930,133
TrøndelagUngarn 2631-5-16,11,442,530,126
TrøndelagOceania ellers2234-12-35,32,502,240,142
TrøndelagMexico 191181800,02,500,030,138
TrøndelagSlovenia1419-5-26,31,320,740,132
TrøndelagSør-Korea1220-8-40,00,330,770,145
TrøndelagKypros916-7-43,84,978,120,030
TrøndelagMalta7070,01,800,000,031
TrøndelagLuxembourg 213-11-84,60,597,830,021
TrøndelagLiechtenstein210-8-80,01,2312,820,014
TrøndelagEuropa ellers 071-71-100,00,001,580,035
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 200 483192 3538 1304,29,09,4100,01
Trøndelag.Nordmenn180 920173 9326 9884,010,210,790,22
Trøndelag.Utlendinger19 56318 4211 1426,24,24,59,83
TrøndelagEuropa i alt8 7197 87784210,74,24,144,615
TrøndelagNorden5 1334 8872465,05,55,626,24
TrøndelagNord-Amerika4 4614 362992,37,78,622,810
TrøndelagSentral-Europa4 1613 60355815,55,14,921,36
TrøndelagSør-Europa1 9071 28062749,04,53,09,78
TrøndelagØst-Europa1 6011 758-157-8,93,44,18,29
TrøndelagUK og Irland1 0501 236-186-15,02,83,75,47
TrøndelagAsia685854-169-19,80,91,53,512
TrøndelagOseania161163-2-1,22,21,90,813
TrøndelagLatin Amerika148181-33-18,22,32,10,811
TrøndelagAfrika110971313,42,32,80,614
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt200 483192 3538 1304,29,09,4100,01
TrøndelagHotell177 406163 91713 4898,29,29,488,52
TrøndelagHytte9 85216 432-6 580-40,04,88,24,94
TrøndelagSesongcamping9 7848 6681 11612,914,917,14,95
TrøndelagTelt/Campingvogn1 0682 153-1 085-50,46,010,90,56
TrøndelagBobil2 3731 1831 190100,611,67,71,27
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt200 483192 3538 1304,29,09,4100,01
TrøndelagPåvirkbart_marked112 824108 1054 7194,48,18,556,32
TrøndelagFerie/fritid61 66552 2919 37417,97,77,630,83
TrøndelagKurs/konferanse28 08227 3787042,69,99,414,04
TrøndelagHytte9 85216 432-6 580-40,04,88,24,95
TrøndelagTelt/Campingvogn1 0682 153-1 085-50,46,010,90,56
TrøndelagBobil2 3731 1831 190100,611,67,71,27
TrøndelagSesongcamping9 7848 6681 11612,914,917,14,98
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment
The chart showing Series 1 series.
     
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*13 29319 768-6 475-32,85,488,37
TrøndelagNordmenn_uten sesong*10 51617 115-6 599-38,66,3110,27
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*2 7772 6531244,73,653,82
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*190 699183 6857 0143,88,819,24
TrøndelagNordmenn_uten sesong*171 136165 2645 8723,610,0610,46
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*19 56318 4211 1426,24,224,50
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2019. Prosent 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 177 406163 91713 4898,29,29,4100,0
TrøndelagKurs/konf28 08227 3787042,69,99,415,8
TrøndelagYrke87 65984 2483 4114,010,511,049,4
TrøndelagFerie/fritid61 66552 2919 37417,97,77,634,8
TrøndelagKurs/Yrke115 741111 6264 1153,710,310,565,2
TrøndelagKurs/Ferie89 74779 66910 07812,68,38,150,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Absolutt 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagLosjiinntekt 1000kr134 593114 47820 11517,610,09,6
TrøndelagKr. per overnatting759698608,60,00,0
TrøndelagKr. per solgt rom1 0199219810,70,00,0
TrøndelagKr. per disp. rom622575478,10,00,0
TrøndelagKr. per gjest1 2271 179494,10,00,0
TrøndelagHoteller (antall)908289,89,59,3
TrøndelagRom (antall)6 9766 4175598,78,48,3
TrøndelagSenger (antall)14 71013 7189927,28,18,0
TrøndelagRom-døgn216 261198 92517 3368,78,48,3
TrøndelagSolgte rom132 042124 2837 7596,29,59,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing 2019 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2019 
2018 
TrøndelagKaputnytting rom (%)61,1062,50
TrøndelagKaputnytting senger (%)38,9038,50
TrøndelagOppholdstid per gjest1,621,69
TrøndelagOppholdstid for nordmenn1,611,66
TrøndelagOppholdstid for utlendinger1,791,98
TrøndelagOvernattinger per solgt rom1,341,32
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2019 og 2018. Prosent
The chart showing 2018 series, 2019 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2019 og 2018
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
Trøndelag0178786 2276 2504750494538
Trøndelag0279816 3306 3644851503582
Trøndelag0384836 7166 3785763745784
Trøndelag0487856 7746 48182818671 011
Trøndelag0592886 7066 550981061 2001 289
Trøndelag0689876 5896 5721421331 6001 517
Trøndelag0791876 8126 6181431301 6001 495
Trøndelag0894876 9526 5511491271 6491 463
Trøndelag0990857 0256 425105921 1771 101
Trøndelag1090826 9946 4298357870738
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Trøndelag lages av Regio AS  - og er finansiert av Trøndelag Reiseliv AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk