Statistikknett Trøndelag   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Trøndelag finner du reiselivsstatistik for regioner i Trøndelag. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Trøndelag. Du kommer tibake til denne startsiden for Trøndelag fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Måneder 2019  > Din region > > Markeder og losjiøkonomi
Modulen gir en samlet oversikt over  overnattingsmarked og losjiøkonomi for månedene i 2019.
Modulen viser markedsstruktur og utvikling for hoteller, campingplasser/hyttegender og for samlet kommersielt marked.
Modulen belyser også og hotellenes losjiinntekter og losjiøkonomi
Velg region og måned i boksene nedenfor - og alle tabeller og figurer oppdateres med tall for valgt region og måned.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
    Velg måned >>> 
  Velg Region  >>>   
  << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
<< Velg eventuelt også annen måned
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 162 875159 7203 1552,09,149,64100,01
Trøndelag.Nordmenn149 280145 8043 4762,410,0710,4991,72
Trøndelag.Utlendinger13 59513 916-321-2,34,565,208,33
TrøndelagUSA 3 3374 071-734-18,09,0711,0824,536
TrøndelagSverige 2 4092 740-331-12,16,077,0017,74
TrøndelagDanmark 1 25877748161,96,504,489,35
TrøndelagStorbritannia 9711 617-646-40,03,125,727,18
TrøndelagTyskland 73862811017,53,023,185,410
TrøndelagNederland 559595-36-6,15,646,614,19
TrøndelagPolen 55631823874,84,342,984,123
TrøndelagFinland 46029816254,47,534,263,46
TrøndelagPortugal 371183531961,118,430,542,718
TrøndelagØsterrike 2881989045,511,058,802,116
TrøndelagSpania 2572084923,63,292,761,912
TrøndelagAsia ellers 227262-35-13,40,981,751,746
TrøndelagRussland22339184471,85,531,001,634
TrøndelagItalia 199407-208-51,12,624,271,515
TrøndelagBelgia 1931662716,35,424,921,417
TrøndelagFrankrike 178247-69-27,91,772,721,311
TrøndelagEuropa ellers 1667492124,32,932,261,235
TrøndelagKina156208-52-25,01,832,411,144
TrøndelagAustralia 1457174104,23,131,891,141
TrøndelagLitauen1235469127,83,972,840,929
TrøndelagSveits 115961919,82,222,680,813
TrøndelagJapan 74581627,62,732,410,543
TrøndelagCanada 6975-6-8,03,025,280,537
TrøndelagLatvia61219-158-72,13,4614,520,428
TrøndelagIsland 60362466,74,412,400,47
TrøndelagEstland4964-15-23,42,246,290,427
TrøndelagIrland 4981-32-39,53,156,090,420
TrøndelagLatin-Amerika ellers4435925,72,122,430,340
TrøndelagSlovenia401921110,55,036,690,332
TrøndelagHellas 3935411,44,112,580,319
TrøndelagUngarn 380380,03,250,000,326
TrøndelagTsjekkia 3158-27-46,62,223,870,224
TrøndelagSør-Korea1789112,51,990,630,145
TrøndelagAfrika ellers1622-6-27,30,530,810,148
TrøndelagBrasil1625-9-36,00,701,610,139
TrøndelagTyrkia 1222-10-45,51,723,360,122
TrøndelagUkraina1037233,30,630,470,133
TrøndelagSlovakia 927-18-66,71,515,670,125
TrøndelagMexico 8080,01,430,000,138
TrøndelagKypros7070,05,040,000,130
TrøndelagSør-Afrika510-5-50,00,812,140,047
TrøndelagOceania ellers416-12-75,00,521,820,042
TrøndelagMalta43133,32,504,410,031
TrøndelagLiechtenstein422100,03,102,900,014
TrøndelagLuxembourg 06-6-100,00,002,470,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 12 59918 514-5 915-31,96,299,54100,01
Trøndelag.Nordmenn10 99916 724-5 725-34,26,8010,7187,32
Trøndelag.Utlendinger1 6001 790-190-10,64,134,7112,73
TrøndelagDanmark 23362273783,37,030,4514,65
TrøndelagJapan 19401940,053,440,0012,143
TrøndelagLitauen15261462433,34,850,229,529
TrøndelagTyskland 152340-188-55,34,246,539,510
TrøndelagSverige 144634-490-77,32,7514,809,04
TrøndelagSpania 1041193845,58,870,506,512
TrøndelagSør-Korea972954750,054,193,856,145
TrøndelagStorbritannia 96514588,22,823,536,08
TrøndelagTsjekkia 892861217,943,204,795,624
TrøndelagPortugal 690690,033,660,004,318
TrøndelagPolen 46249-203-81,51,085,882,923
TrøndelagNederland 31724342,93,830,941,99
TrøndelagSlovakia 300300,04,110,001,925
TrøndelagUSA 2227-5-18,53,935,161,436
TrøndelagKina1812650,02,822,701,144
TrøndelagFrankrike 1865-47-72,32,208,141,111
TrøndelagAfrika ellers140140,07,650,000,948
TrøndelagItalia 1347-34-72,31,543,670,815
TrøndelagØsterrike 121111100,05,830,590,816
TrøndelagUkraina1147175,06,964,350,733
TrøndelagEstland877-69-89,60,605,050,527
TrøndelagAustralia 7700,02,032,660,441
TrøndelagLatvia632-26-81,30,702,340,428
TrøndelagAsia ellers 4100-96-96,00,153,550,346
TrøndelagHellas 4040,015,380,000,319
TrøndelagFinland 413-9-69,21,102,000,36
TrøndelagBelgia 37-4-57,11,494,930,217
TrøndelagBrasil2020,02,940,000,139
TrøndelagSveits 217-15-88,20,274,500,113
TrøndelagSør-Afrika0000,00,000,000,047
TrøndelagOceania ellers01-1-100,00,002,130,042
TrøndelagLatin-Amerika ellers06-6-100,00,003,410,040
TrøndelagMexico 02-2-100,00,002,130,038
TrøndelagCanada 09-9-100,00,0013,040,037
TrøndelagRussland0000,00,000,000,034
TrøndelagSlovenia0000,00,000,000,032
TrøndelagMalta0000,00,000,000,031
TrøndelagKypros0000,00,000,000,030
TrøndelagUngarn 0000,00,000,000,026
TrøndelagTyrkia 0000,00,000,000,022
TrøndelagLuxembourg 02-2-100,00,0010,530,021
TrøndelagIrland 05-5-100,00,009,430,020
TrøndelagLiechtenstein0000,00,000,000,014
TrøndelagIsland 022-22-100,00,0033,330,07
TrøndelagEuropa ellers -1660-1660,02,930,00-10,435
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 175 474178 234-2 760-1,58,869,63100,01
Trøndelag.Nordmenn160 279162 528-2 249-1,49,7410,5291,32
Trøndelag.Utlendinger15 19515 706-511-3,34,515,148,73
TrøndelagUSA 3 3594 098-739-18,08,9911,0022,136
TrøndelagSverige 2 5533 374-821-24,35,697,7716,84
TrøndelagDanmark 1 49178370890,46,584,199,85
TrøndelagStorbritannia 1 0671 668-601-36,03,095,617,08
TrøndelagTyskland 890968-78-8,13,183,885,910
TrøndelagPolen 602567356,23,533,804,023
TrøndelagNederland 590602-12-2,05,506,183,99
TrøndelagFinland 46431115349,27,174,063,16
TrøndelagPortugal 440184222344,419,840,532,918
TrøndelagSpania 36121914264,84,022,252,412
TrøndelagØsterrike 30019910150,810,668,232,016
TrøndelagLitauen27560215358,34,411,291,829
TrøndelagJapan 26858210362,18,722,241,843
TrøndelagAsia ellers 231362-131-36,20,902,031,546
TrøndelagRussland22339184471,85,070,911,534
TrøndelagItalia 212454-242-53,32,514,201,415
TrøndelagBelgia 1961732313,35,214,921,317
TrøndelagFrankrike 196312-116-37,21,803,161,311
TrøndelagKina174220-46-20,91,902,421,144
TrøndelagAustralia 152787494,93,061,941,041
TrøndelagTsjekkia 120863439,57,504,120,824
TrøndelagSveits 11711343,51,982,850,813
TrøndelagSør-Korea114101041040,011,010,760,845
TrøndelagCanada 6984-15-17,92,885,640,537
TrøndelagLatvia67251-184-73,32,558,730,428
TrøndelagIsland 605823,44,393,710,47
TrøndelagEstland57141-84-59,61,625,540,427
TrøndelagIrland 4986-37-43,03,006,210,320
TrøndelagLatin-Amerika ellers444137,31,982,540,340
TrøndelagHellas 4335822,94,412,530,319
TrøndelagSlovenia401921110,54,651,060,332
TrøndelagSlovakia 39271244,42,943,980,325
TrøndelagUngarn 380380,02,610,000,326
TrøndelagAfrika ellers3022836,40,930,790,248
TrøndelagUkraina21714200,01,200,960,133
TrøndelagBrasil1825-7-28,00,761,560,139
TrøndelagTyrkia 1222-10-45,51,683,260,122
TrøndelagMexico 826300,01,370,420,138
TrøndelagKypros7070,05,040,000,030
TrøndelagSør-Afrika510-5-50,00,801,920,047
TrøndelagOceania ellers417-13-76,50,501,840,042
TrøndelagMalta43133,32,474,050,031
TrøndelagLiechtenstein422100,03,102,900,014
TrøndelagEuropa ellers 074-74-100,00,001,590,035
TrøndelagLuxembourg 08-8-100,00,003,050,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 175 474178 234-2 760-1,58,99,6100,01
Trøndelag.Nordmenn160 279162 528-2 249-1,49,710,591,32
Trøndelag.Utlendinger15 19515 706-511-3,34,55,18,73
TrøndelagEuropa i alt5 9706 153-183-3,03,74,039,315
TrøndelagNorden4 5684 526420,96,16,430,14
TrøndelagNord-Amerika3 4284 182-754-18,08,610,822,610
TrøndelagSentral-Europa2 0972 065321,54,14,613,86
TrøndelagØst-Europa1 4821 27121116,63,63,19,89
TrøndelagSør-Europa1 2751 06321219,93,93,08,48
TrøndelagUK og Irland1 1161 754-638-36,43,15,67,37
TrøndelagAsia78765013721,12,02,15,212
TrøndelagOseania156956164,22,71,91,013
TrøndelagLatin Amerika706822,91,41,80,511
TrøndelagAfrika353239,40,91,00,214
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt175 474178 234-2 760-1,58,99,6100,01
TrøndelagHotell162 875159 7203 1552,09,19,692,82
TrøndelagHytte7 2989 568-2 270-23,75,57,34,24
TrøndelagSesongcamping4 4556 960-2 505-36,09,217,02,55
TrøndelagTelt/Campingvogn3181 767-1 449-82,02,511,90,26
TrøndelagBobil528219309141,17,43,10,37
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagOvernattinger i alt175 474178 234-2 760-1,58,99,6100,01
TrøndelagPåvirkbart_marked96 847101 656-4 809-4,78,09,255,22
TrøndelagFerie/fritid60 36751 5498 81817,18,48,534,43
TrøndelagKurs/konferanse23 88131 593-7 712-24,48,310,613,64
TrøndelagHytte7 2989 568-2 270-23,75,57,34,25
TrøndelagTelt/Campingvogn3181 767-1 449-82,02,511,90,26
TrøndelagBobil528219309141,17,43,10,37
TrøndelagSesongcamping4 4556 960-2 505-36,09,217,02,58
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment
The chart showing Series 1 series.
     
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*8 14411 554-3 410-29,55,357,54
TrøndelagNordmenn_uten sesong*6 5449 764-3 220-33,05,778,47
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*1 6001 790-190-10,64,134,71
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagI alt_uten sesong*171 019171 274-255-0,18,859,46
TrøndelagNordmenn_uten sesong*155 824155 5682560,29,7610,34
TrøndelagUtlendinger_uten sesong*15 19515 706-511-3,34,515,14
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2019. Prosent 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Trøndelag.I alt 162 875159 7203 1552,09,19,6100,0
TrøndelagKurs/konf23 88131 593-7 712-24,48,310,614,7
TrøndelagYrke78 62776 5782 0492,710,110,248,3
TrøndelagFerie/fritid60 36751 5498 81817,18,48,537,1
TrøndelagKurs/Yrke102 508108 171-5 663-5,29,610,362,9
TrøndelagKurs/Ferie84 24883 1421 1061,38,49,251,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Absolutt 
Prosent 
2019 
2018 
TrøndelagLosjiinntekt 1000kr123 464117 2996 1655,39,59,6
TrøndelagKr. per overnatting758734243,20,00,0
TrøndelagKr. per solgt rom1 029959707,30,00,0
TrøndelagKr. per disp. rom600626-26-4,10,00,0
TrøndelagKr. per gjest1 1811 163191,60,00,0
TrøndelagHoteller (antall)8678810,39,69,1
TrøndelagRom (antall)6 8536 2456089,78,37,9
TrøndelagSenger (antall)14 56913 1251 44411,08,37,8
TrøndelagRom-døgn205 602187 36218 2409,78,37,9
TrøndelagSolgte rom119 962122 334-2 372-1,99,09,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing 2019 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region og valgt måned. 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2019 
2018 
TrøndelagKaputnytting rom (%)58,3065,30
TrøndelagKaputnytting senger (%)37,3040,60
TrøndelagOppholdstid per gjest1,561,58
TrøndelagOppholdstid for nordmenn1,541,56
TrøndelagOppholdstid for utlendinger2,011,90
TrøndelagOvernattinger per solgt rom1,361,31
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2019 og 2018. Prosent
The chart showing 2018 series, 2019 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2019 og 2018
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2018 
Trøndelag0178786 2276 2504750494538
Trøndelag0279816 3306 3644851503582
Trøndelag0384836 7166 3785763745784
Trøndelag0487856 7746 48182818671 011
Trøndelag0592886 7066 550981061 2001 289
Trøndelag0689876 5896 5721421331 6001 517
Trøndelag0791876 8126 6181431301 6001 495
Trøndelag0894876 9526 5511491271 6491 463
Trøndelag0990857 0256 425105921 1771 101
Trøndelag1090826 9946 4298357870738
Trøndelag1186786 8636 2556852716644
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2019 og 2018
The chart showing 2019 series, 2018 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Trøndelag lages av Regio AS  - og er finansiert av Trøndelag Reiseliv AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk