Statistikknett Sørlandet   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Sørlandet finner du reiselivsstatistik for regioner i Sørlandet. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Sørlandet. Du kommer tibake til denne startsiden for Sørlandet fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Vintersesongen Januar-april 2017  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene på Sørlandet vant markedsandeler i vintersesongen januar-april 2017. Landsdelens andel av hotellmarkedet var 3,08 prosent i januar-april 2017 - mot 3,06 prosent i samme periode i 2016.
For campingplassene og hyttegrendene på Sørlandet gikk markedsandelen opp fra 6,65 til 8,08 prosent.
Dermed hadde Sørlandet 4,03 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i januar-april 2017 mot 3,83 prosent i 2016
Utviklingen for regioner og kommuner innen Sørlandet finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
     
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2017. Prosent 
Nr 
2017 (Descending)
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
Sørlandet.I alt 192 050188 1323 9182,13,083,06100,01
Sørlandet.Nordmenn173 449169 4174 0322,43,583,6390,32
Sørlandet.Utlendinger18 60118 715-114-0,61,341,259,73
SørlandetDanmark 4 4864 695-209-4,52,322,4124,15
SørlandetSverige 3 0953 330-235-7,11,221,2416,64
SørlandetStorbritannia 2 5362 11542119,91,351,0113,68
SørlandetNederland 1 34069764392,32,121,157,29
SørlandetTyskland 1 2952 114-819-38,71,131,757,010
SørlandetUSA 884828566,80,971,104,836
SørlandetBrasil619225972713,66,720,473,339
SørlandetPolen 58558140,71,681,763,123
SørlandetAsia ellers 48229818461,70,710,562,646
SørlandetItalia 398193205106,21,230,652,115
SørlandetFrankrike 3682749434,31,010,662,011
SørlandetFinland 297343-46-13,41,190,981,66
SørlandetLitauen247327-80-24,53,364,641,329
SørlandetBelgia 2151358059,31,470,921,217
SørlandetSpania 18680106132,50,580,251,012
SørlandetAfrika ellers14729118406,91,780,810,848
SørlandetKina1286266106,50,330,290,744
SørlandetSveits 1281091917,40,540,520,713
SørlandetEuropa ellers 1241 495-1 371-91,70,741,150,735
SørlandetRussland1204080200,00,730,210,634
SørlandetØsterrike 111803138,81,110,810,616
SørlandetIsland 8374912,21,271,060,47
SørlandetEstland792455229,21,690,480,427
SørlandetIrland 685631260,00,920,070,420
SørlandetAustralia 67412663,40,430,340,441
SørlandetOceania ellers56302686,71,610,740,342
SørlandetJapan 5466-12-18,20,430,540,343
SørlandetTsjekkia 5385-32-37,60,841,330,324
SørlandetUngarn 48361233,31,110,960,326
SørlandetLatvia4640615,00,890,710,228
SørlandetSør-Afrika42111-69-62,21,935,450,247
SørlandetUkraina3445-11-24,41,361,350,233
SørlandetCanada 2974-45-60,80,481,010,237
SørlandetKypros2416850,03,132,320,130
SørlandetHellas 2420420,00,720,530,119
SørlandetPortugal 2426-2-7,70,570,480,118
SørlandetSør-Korea2178-57-73,10,361,610,145
SørlandetMexico 1811763,60,910,470,138
SørlandetLatin-Amerika ellers1415-1-6,70,330,350,140
SørlandetSlovenia1020-10-50,00,550,890,132
SørlandetSlovakia 1031-21-67,70,421,340,125
SørlandetTyrkia 517-12-70,60,120,320,022
SørlandetLuxembourg 1010,00,110,000,021
SørlandetMalta0000,00,000,000,031
SørlandetLiechtenstein03-3-100,00,000,700,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2017. Prosent 
Nr 
2017 (Descending)
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
Sørlandet.I alt 117 526113 2214 3053,88,086,65100,01
Sørlandet.Nordmenn78 78990 128-11 339-12,68,587,8367,02
Sørlandet.Utlendinger38 73723 09315 64467,77,214,1833,03
SørlandetDanmark 18 83712 9175 92045,810,206,4548,65
SørlandetTyskland 7 3035 0222 28145,412,468,4518,910
SørlandetPolen 6 3372 5123 825152,325,9611,8216,423
SørlandetLitauen1 9021761 726980,710,181,694,929
SørlandetStorbritannia 1 051471580123,14,632,182,78
SørlandetEuropa ellers 584103481467,07,701,821,535
SørlandetItalia 507164913068,86,770,271,315
SørlandetSverige 4321 397-965-69,10,380,991,14
SørlandetLatvia32603260,09,920,000,828
SørlandetNederland 25284168200,01,760,630,79
SørlandetAsia ellers 24863185293,72,750,970,646
SørlandetFrankrike 18549136277,61,710,610,511
SørlandetØsterrike 1111992484,23,450,690,316
SørlandetUSA 81493265,31,941,340,236
SørlandetKina702683400,01,280,080,244
SørlandetTsjekkia 6071-11-15,51,731,840,224
SørlandetSpania 55847587,51,130,160,112
SørlandetSveits 4638821,10,820,890,113
SørlandetFinland 420420,00,880,000,16
SørlandetEstland37631516,70,500,100,127
SørlandetAustralia 32428700,01,810,250,141
SørlandetUngarn 32527540,03,180,300,126
SørlandetBelgia 32181477,81,000,830,117
SørlandetIsland 2338-15-39,50,663,210,17
SørlandetRussland22418450,00,560,090,134
SørlandetPortugal 220220,01,430,000,118
SørlandetSlovakia 170170,01,610,000,025
SørlandetLatin-Amerika ellers150150,02,850,000,040
SørlandetSør-Korea140140,02,970,000,045
SørlandetAfrika ellers130130,01,920,000,048
SørlandetJapan 120120,01,720,000,043
SørlandetCanada 110110,01,920,000,037
SørlandetBrasil5050,00,890,000,039
SørlandetMalta5050,023,810,000,031
SørlandetIrland 4040,00,590,000,020
SørlandetOceania ellers3030,01,600,000,042
SørlandetTyrkia 3030,00,330,000,022
SørlandetHellas 24-2-50,00,360,950,019
SørlandetMexico 19-8-88,90,566,720,038
SørlandetUkraina14-3-75,00,300,720,033
SørlandetKypros1010,01,190,000,030
SørlandetLuxembourg 1010,01,180,000,021
SørlandetSør-Afrika0000,00,000,000,047
SørlandetSlovenia04-4-100,00,000,190,032
SørlandetLiechtenstein0000,00,000,000,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2017. Prosent 
Nr 
2017 (Descending)
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
Sørlandet.I alt 309 576301 3538 2232,74,033,83100,01
Sørlandet.Nordmenn252 238259 545-7 307-2,84,384,4681,52
Sørlandet.Utlendinger57 33841 80815 53037,12,982,0418,53
SørlandetDanmark 23 32317 6125 71132,46,174,4640,75
SørlandetTyskland 8 5987 1361 46220,54,963,9615,010
SørlandetPolen 6 9223 0933 829123,811,675,7012,123
SørlandetStorbritannia 3 5872 5861 00138,71,701,126,38
SørlandetSverige 3 5274 727-1 200-25,40,961,156,24
SørlandetLitauen2 1495031 646327,28,262,883,729
SørlandetNederland 1 592781811103,82,051,062,89
SørlandetUSA 9658778810,01,011,111,736
SørlandetItalia 905209696333,02,270,581,615
SørlandetAsia ellers 730361369102,20,950,611,346
SørlandetEuropa ellers 7081 598-890-55,72,921,181,235
SørlandetBrasil624226022736,46,390,451,139
SørlandetFrankrike 55332323071,21,170,651,011
SørlandetLatvia37240332830,04,390,440,628
SørlandetFinland 339343-4-1,21,140,830,66
SørlandetBelgia 2471539461,41,380,900,417
SørlandetSpania 24188153173,90,650,240,412
SørlandetØsterrike 22299123124,21,680,780,416
SørlandetKina19864134209,40,450,270,344
SørlandetSveits 1741472718,40,590,580,313
SørlandetAfrika ellers16029131451,71,790,720,348
SørlandetRussland1424498222,70,700,190,234
SørlandetEstland1163086286,70,960,280,227
SørlandetTsjekkia 113156-43-27,61,151,520,224
SørlandetIsland 106112-6-5,41,061,370,27
SørlandetAustralia 994554120,00,570,330,241
SørlandetUngarn 80413995,11,510,760,126
SørlandetIrland 725671340,00,890,060,120
SørlandetJapan 666600,00,500,520,143
SørlandetOceania ellers59302996,71,610,700,142
SørlandetPortugal 46262076,90,800,450,118
SørlandetSør-Afrika42111-69-62,21,884,990,147
SørlandetCanada 4074-34-45,90,610,890,137
SørlandetSør-Korea3578-43-55,10,561,440,145
SørlandetUkraina3549-14-28,61,241,260,133
SørlandetLatin-Amerika ellers29151493,30,610,310,140
SørlandetSlovakia 2731-4-12,90,790,820,025
SørlandetHellas 262428,30,670,580,019
SørlandetKypros2516956,32,942,120,030
SørlandetMexico 1920-1-5,00,880,810,038
SørlandetSlovenia1024-14-58,30,450,560,032
SørlandetTyrkia 817-9-52,90,160,300,022
SørlandetMalta5050,00,810,000,031
SørlandetLuxembourg 2020,00,200,000,021
SørlandetLiechtenstein03-3-100,00,000,690,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Betydning 2017. Prosent 
. 
2017 (Descending)
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
Sørlandet.I alt 309 576301 3538 2232,74,03,8100,01
Sørlandet.Nordmenn252 238259 545-7 307-2,84,44,581,52
Sørlandet.Utlendinger57 33841 80815 53037,13,02,018,53
SørlandetNorden27 29522 7944 50119,73,52,747,64
SørlandetSentral-Europa10 8358 3192 51630,23,52,718,96
SørlandetØst-Europa10 6745 6095 06590,36,12,018,69
SørlandetUK og Irland3 6592 5911 06841,21,71,16,47
SørlandetSør-Europa1 8097031 106157,31,30,53,28
SørlandetAsia1 02956946080,80,70,61,812
SørlandetNord-Amerika1 005951545,71,01,11,810
SørlandetLatin Amerika672576151078,94,00,51,211
SørlandetAfrika2021406244,31,82,20,414
SørlandetOseania1587583110,70,80,40,313
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Betydning 2017. Prosent 
. (Ascending)
2017 
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
SørlandetOvernattinger i alt309 576301 3538 2232,74,03,8100,01
SørlandetHotell192 050188 1323 9182,13,13,162,02
SørlandetHytte97 86486 31811 54613,48,97,331,64
SørlandetSesongcamping11 23223 007-11 775-51,24,55,73,65
SørlandetTelt/Campingvogn3 4222 0251 39769,05,12,71,16
SørlandetBobil5 0081 8713 137167,712,65,81,67
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
Betydning 2017. Prosent 
. (Ascending)
2017 
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
SørlandetOvernattinger i alt309 576301 3538 2232,74,03,8100,01
SørlandetPåvirkbart_marked204 244211 964-7 720-3,63,93,966,02
SørlandetHotell_Ferie/fritid65 85275 405-9 553-12,72,42,821,33
SørlandetHotell_Kurs/konf20 86623 338-2 472-10,62,12,36,74
SørlandetHytte97 86486 31811 54613,48,97,331,65
SørlandetTelt/Campingvogn3 4222 0251 39769,05,12,71,16
SørlandetBobil5 0081 8713 137167,712,65,81,67
SørlandetSesongcamping11 23223 007-11 775-51,24,55,73,68
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-april 2017 og endring fra samme periode 2016. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2017 
Endring fra 2016. Antall 
Endring fra 2016. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Sørlandet.I alt 192 050117 5263 9184 3052,13,8
Sørlandet.Nordmenn173 44978 7894 032-11 3392,4-12,6
Sørlandet.Utlendinger18 60138 737-11415 644-0,667,7
SørlandetDanmark 4 48618 837-2095 920-4,545,8
SørlandetSverige 3 095432-235-965-7,1-69,1
SørlandetStorbritannia 2 5361 05142158019,9123,1
SørlandetNederland 1 34025264316892,3200,0
SørlandetTyskland 1 2957 303-8192 281-38,745,4
SørlandetUSA 8848156326,865,3
SørlandetBrasil619559752713,60,0
SørlandetPolen 5856 33743 8250,7152,3
SørlandetAsia ellers 48224818418561,7293,7
SørlandetItalia 398507205491106,23068,8
SørlandetFrankrike 3681859413634,3277,6
SørlandetFinland 29742-4642-13,40,0
SørlandetLitauen2471 902-801 726-24,5980,7
SørlandetBelgia 21532801459,377,8
SørlandetSpania 1865510647132,5587,5
SørlandetAfrika ellers1471311813406,90,0
SørlandetKina128706668106,53400,0
SørlandetSveits 1284619817,421,1
SørlandetEuropa ellers 124584-1 371481-91,7467,0
SørlandetRussland120228018200,0450,0
SørlandetØsterrike 111111319238,8484,2
SørlandetIsland 83239-1512,2-39,5
SørlandetEstland79375531229,2516,7
SørlandetIrland 6846341260,00,0
SørlandetAustralia 6732262863,4700,0
SørlandetOceania ellers56326386,70,0
SørlandetJapan 5412-1212-18,20,0
SørlandetTsjekkia 5360-32-11-37,6-15,5
SørlandetUngarn 4832122733,3540,0
SørlandetLatvia46326632615,00,0
SørlandetSør-Afrika420-690-62,20,0
SørlandetUkraina341-11-3-24,4-75,0
SørlandetCanada 2911-4511-60,80,0
SørlandetKypros2418150,00,0
SørlandetHellas 2424-220,0-50,0
SørlandetPortugal 2422-222-7,70,0
SørlandetSør-Korea2114-5714-73,10,0
SørlandetMexico 1817-863,6-88,9
SørlandetLatin-Amerika ellers1415-115-6,70,0
SørlandetSlovenia100-10-4-50,0-100,0
SørlandetSlovakia 1017-2117-67,70,0
SørlandetTyrkia 53-123-70,60,0
SørlandetLuxembourg 11110,00,0
SørlandetMalta05050,00,0
SørlandetLiechtenstein00-30-100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-april. 2017. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
2017 
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
SørlandetI alt_uten sesong*106 29490 21416 08017,88,836,96
SørlandetNordmenn_uten sesong*67 55767 1214360,610,139,02
SørlandetUtlendinger_uten sesong*38 73723 09315 64467,77,214,18
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
2017 
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
SørlandetI alt_uten sesong*298 344278 34619 9987,24,023,73
SørlandetNordmenn_uten sesong*241 006236 5384 4681,94,384,37
SørlandetUtlendinger_uten sesong*57 33841 80815 53037,12,982,04
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2017/2016 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2017. Prosent 
2017 
2016 
Antall 
Prosent 
2017 
2016 
Sørlandet.I alt 192 050188 1323 9182,13,13,1100,0
SørlandetKurs_Konf20 86623 338-2 472-10,62,12,310,9
SørlandetYrke105 33289 38915 94317,84,33,654,8
SørlandetFerie_Fritid65 85275 405-9 553-12,72,42,834,3
SørlandetKurs/Yrke126 198112 72713 47112,03,63,265,7
SørlandetKurs/Ferie86 71898 743-12 025-12,22,32,745,2
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2017. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2017/2016 
Markedsandel % 
2017 
2016 
Absolutt 
Prosent 
2017 
2016 
SørlandetLosjiinntekt 1000kr114 288103 29910 98910,62,82,6
SørlandetKr. per overnatting595549468,40,00,0
SørlandetKr. per solgt rom811781293,70,00,0
SørlandetKr. per disp. rom3192734616,70,00,0
SørlandetKr. per gjest967907606,60,00,0
SørlandetHoteller (antall)464523,45,14,8
SørlandetRom (antall)2 9853 124-138-4,44,04,2
SørlandetSenger (antall)7 5417 688-147-1,94,84,9
SørlandetRom-døgn358 245377 944-19 699-5,24,04,2
SørlandetSolgte rom140 999132 1838 8166,73,23,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2016 til 2017. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-april 2017 og 2016
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2017 
2016 
SørlandetKaputnytting rom (%)39,4035,00
SørlandetKaputnytting senger (%)21,2020,20
SørlandetOppholdstid per gjest1,621,65
SørlandetOppholdstid for nordmenn1,581,62
SørlandetOppholdstid for utlendinger1,791,96
SørlandetOvernattinger per solgt rom1,361,42
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2017 og 2016. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Sørlandet lages av Regio AS  - og er finansiert av fylkeskommunene i Aust-Agder og Vest-Agder.
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk