Statistikknett Reiseliv   ..... Norsk reiseliv i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer
OmStatistikknett
 
Skip Navigation Links Virker ikke valgboksene? Se her
   
Internasjonale perspektiver  > Norden > Markedsstruktur > Sommer Mai-september
Modulen sammenlikner markedsvolum og markedsandeler i de nordiske land hittil i år.
Tabellen er i utgangspunktet sortert etter antall overnattinger i Norden samlet.
Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere etter andre kolonner.
Modul med som viser utvikling på de enkelte markeder finnes fra menyen nedenfor.

Skip Navigation Links
Markeder og utvikling
Struktur og markedsandeler
Turistbalanser
  Internasjonale perspektiver
Datagrunnlaget  beskrives her
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Modulene under Internasjonale perspektiver belyser hvordan norsk reiselivsnæring hevder seg i konkurransen om den internasjonale turismen.
     
Tabell 1. Samlede kommersielle overnattinger i de nordiske land - etter marked. Mai-september 2017. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 101 42620 23337 15333 49510 54519,936,633,010,4
.Innenlandsmarked63 22013 32126 32816 0687 50421,141,625,411,9
.Utlendinger38 2066 91210 82517 4273 04218,128,345,68,0
Tyskland 14 3621 4502 5689 99634810,117,969,62,4
Norge4 47702 5311 851940,056,541,42,1
Nederland 2 1805985879167927,426,942,03,6
Sverige 2 17163101 17536529,10,054,116,8
USA 1 58248149444216530,431,228,010,4
Storbritannia 1 41138245341715927,132,129,611,3
Kina95638824915216740,626,115,917,4
Danmark 93030157105832,361,40,06,3
Sveits 7271782971678524,540,922,911,6
Frankrike 7063061751438243,424,720,211,6
Spania 6072771241386845,620,522,811,2
Finland 593143321128024,254,321,50,0
Italia 5821811461817331,125,131,112,6
Russland51189603732517,411,77,363,6
Polen 4511541271135734,228,125,012,7
Belgia 3481141061002732,930,628,77,8
Japan 32187635311827,219,516,536,8
Østerrike 26576102553328,638,420,612,4
Australia 199785665039,328,032,60,0
Sør-Korea1781094326061,324,214,50,0
Canada 1473238512621,725,934,518,0
Estland1462227108615,318,47,259,2
Tsjekkia 136754318055,331,613,10,0
Brasil112522931045,926,227,90,0
Litauen97492721050,728,021,30,0
Island 70191833027,225,247,60,0
Irland 70133224019,046,634,50,0
Tyrkia 66192323029,735,335,10,0
Portugal 62201824032,628,538,90,0
Latvia56242210042,940,017,10,0
Slovakia 51171322032,225,342,50,0
Ungarn 51181914034,638,327,20,0
Hellas 3381014025,231,643,20,0
Luxembourg 256109025,738,336,00,0
Slovenia19856041,426,831,80,0
Malta11244021,441,437,20,0
Kypros7223030,130,339,60,0
Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Norge. Største samlede kommersielle markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største samlede kommersielle markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


     
     
Danmark. Største samlede kommersielle markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største samlede kommersielle markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største samlede kommers. markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Hotellovernattinger i de nordiske land - etter marked. Mai-september 2017. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 47 07412 38718 5648 1827 94126,339,417,416,9
.Innenlandsmarked31 0788 10213 1794 3385 46026,142,414,017,6
.Utlendinger15 9964 2855 3853 8442 48126,833,724,015,5
Tyskland 1 76852562036226129,735,120,514,8
USA 1 45244546138615930,731,826,610,9
Norge1 2810711499720,055,538,95,6
Storbritannia 1 19232439432714727,233,127,412,3
Sverige 1 167374053425832,10,045,822,1
Kina91336624114216340,126,415,617,9
Nederland 5102011321205839,425,823,511,3
Danmark 50417727505135,254,60,010,1
Spania 4942291031026046,420,920,612,1
Frankrike 468205115846443,824,618,013,6
Italia 4451351151316430,425,929,414,3
Sveits 39499138956225,135,024,115,8
Finland 3887622390019,457,523,10,0
Russland37157523023215,414,18,062,5
Japan 30783594911627,119,216,037,7
Polen 2427365594630,026,724,219,2
Belgia 1885958482331,630,825,512,1
Australia 165674553040,527,232,40,0
Østerrike 1634062352624,538,121,316,1
Sør-Korea1601014019062,925,012,10,0
Canada 1242433422519,526,733,620,3
Brasil103482727046,926,626,50,0
Estland89101975410,821,08,360,0
Irland 56112817019,850,429,80,0
Tyrkia 54152118027,138,934,00,0
Tsjekkia 51182310035,144,920,00,0
Island 51121623024,130,845,10,0
Portugal 48161318034,127,538,40,0
Litauen47161713034,536,828,70,0
Ungarn 37131410035,336,827,90,0
Hellas 2871012025,034,140,90,0
Latvia279135033,748,118,30,0
Luxembourg 18486022,942,434,70,0
Slovakia 18764041,235,423,50,0
Slovenia12534038,926,234,90,0
Malta9243022,645,232,30,0
Kypros7223029,531,539,00,0
Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Norge. Største hotellmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største hotellmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Danmark. Største hotellmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største hotellmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største hotellmarkeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Campingplasser og hyttegrender mv. Overnattinger i de nordiske land - etter marked. Mai-september 2017. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 54 3527 84518 58925 3132 60514,434,246,64,8
.Innenlandsmarked32 1425 21913 14911 7302 04416,240,936,56,4
.Utlendinger22 2102 6275 44013 58356011,824,561,22,5
Tyskland 12 5949251 9489 635877,315,576,50,7
Norge3 19601 8201 353230,057,042,30,7
Nederland 1 6703974567962123,827,347,71,3
Sverige 1 004257064110725,50,063,810,7
Danmark 4261232960728,969,40,01,7
Sveits 33379160722323,847,921,56,8
Frankrike 23710159581842,625,124,67,7
Storbritannia 2205959901226,726,841,15,4
Polen 2098262541139,229,626,05,2
Finland 204689838033,248,218,60,0
Belgia 160554952534,430,332,42,8
Russland14032879322,75,45,366,6
Italia 1374631501033,622,636,87,0
USA 130363256627,525,043,14,5
Spania 113482136842,118,432,27,2
Østerrike 102364020735,238,719,66,5
Tsjekkia 8557208067,223,79,10,0
Estland5613833322,414,35,557,8
Litauen5033107065,919,714,40,0
Kina4322810349,919,023,37,8
Australia 34111111033,832,333,90,0
Slovakia 349718027,520,152,50,0
Latvia291595051,632,516,00,0
Canada 23859133,221,639,55,6
Island 207211035,110,854,10,0
Sør-Korea17836046,217,336,60,0
Japan 14444327,926,727,118,4
Irland 14247015,631,153,30,0
Portugal 14446027,432,040,60,0
Ungarn 13463032,542,425,10,0
Tyrkia 11525042,017,940,20,0
Brasil10324036,021,242,80,0
Slovenia7322045,327,727,00,0
Luxembourg 7223032,827,839,40,0
Hellas 5113026,216,956,90,0
Malta1001014,317,967,90,0
Kypros1000034,720,844,50,0

Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er innenlandske overnattinger i eget land ikke regnet med.
  Norge. Største camping/hytte markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største camping/hytte markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Danmark. Største camping/hytte markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største camping/hytte markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største camping/hytte markeder. 2017
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Valgt måned. 2017
The chart showing Series 1 series.
     


Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Kontaktinformasjon      Om Oss