Statistikknett Nord-Norge   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Nord-Norge finner du reiselivsstatistik for regioner i Nord-Norge. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Nord-Norge. Du kommer tibake til denne startsiden for Nord-Norge fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Status Januar-januar 2019  > Benchmarking > Hotellenes losjiøkonomi
Modulen rangerer regioner/kommuner etter nøkkeltall for hotellenes losjiøkonomi.
Velg regionalt nivå i det grå feltetover tabellene - og velg fylke hvis du vil se regioner i annet fylke.
Velg nøkkeltall i valgboksene over tabellene
Tabell og figurer oppdateres etter de valg du gjør.
Tabellene er i utgangspunktet sortert etter verdi/volum for siste år.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
  Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
  Velg regionalt nivå >>> Velg Fylke    >>>   
 
<< Velg landsdel - for å se regioner i andre landsdeler

     
Tabell 1. Hotellenes losjiøkonomi. Januar-januar. 2019 og 2018. Valgt nøkkeltall for valgt regionalt nivå. 
Velg Nøkkeltall   >>>
Region 
Nøkkeltall 
Valgt nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Tromsø-regionLosjiinntekt 1000kr75 60968 8286 7819,951,451,0
TromsøLosjiinntekt 1000kr72 95766 2036 75410,249,649,1
SaltenLosjiinntekt 1000kr17 65417 664-10-0,112,013,1
Bodø-regionLosjiinntekt 1000kr15 43215 372600,410,511,4
HelgelandLosjiinntekt 1000kr11 84111 2206215,58,08,3
Alta/Hammerfest/KvalsundLosjiinntekt 1000kr9 7008 0301 67020,86,66,0
Varanger-regionLosjiinntekt 1000kr7 9106 6761 23418,55,45,0
Mo-Nesna-SandnessjøenLosjiinntekt 1000kr5 9855 887981,74,14,4
AltaLosjiinntekt 1000kr5 9474 94899920,24,03,7
SvalbardLosjiinntekt 1000kr5 3894 1081 28131,23,73,1
Sør-TromsLosjiinntekt 1000kr5 2904 9683226,53,63,7
HarstadLosjiinntekt 1000kr4 7014 24845310,73,23,2
Narvik-regionLosjiinntekt 1000kr4 3054 334-29-0,72,93,2
LofotenLosjiinntekt 1000kr4 2803 87240810,52,92,9
VesterålenLosjiinntekt 1000kr3 7333 639942,62,52,7
Brønnøysund-regionLosjiinntekt 1000kr3 1212 58253920,92,11,9
Mosjøen-regionLosjiinntekt 1000kr2 7352 751-16-0,61,92,0
Fauske-regionLosjiinntekt 1000kr2 2222 292-70-3,11,51,7
Indre FinnmarkLosjiinntekt 1000kr1 7611 60116010,01,21,2
Nordkapp/KystenLosjiinntekt 1000kr1 5371 25528222,51,00,9
Indre TromsLosjiinntekt 1000kr1 526737789107,11,00,6
Senja-regionLosjiinntekt 1000kr1 41501 4150,01,00,0
Nord-TromsLosjiinntekt 1000kr657835-178-21,30,50,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Tab 2. Hotellovernattinger etter formål. Januar-januar
Velg formål >> 
Region 
Antall overnattinger 
Endring 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
% 
Tromsø-region60 93955 0405 89910,7
Tromsø56 58751 4505 13710,0
Salten7 1077 706-599-7,8
Svalbard6 9345 7511 18320,6
Varanger-region6 3127 163-851-11,9
Bodø-region6 1486 821-673-9,9
Lofoten4 6863 3261 36040,9
Alta/Hammerfest/Kvalsund4 6774 619581,3
Helgeland3 9182 6931 22545,5
Alta3 0002 8151856,6
Sør-Troms2 9202 63928110,6
Mo-Nesna-Sandnessjøen2 8691 5501 31985,1
Narvik-region2 6472 759-112-4,1
Harstad2 5182 14137717,6
Senja-region1 89101 8910,0
Vesterålen1 6431 912-269-14,1
Indre Troms1 315395920232,9
Fauske-region959885748,4
Nordkapp/Kysten866910-44-4,8
Mosjøen-region802978-176-18,0
Indre Finnmark559770-211-27,4
Nord-Troms261492-231-47,0
Brønnøysund-region2471658249,7
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
     
     
Fra Tabell 1: Verdi for valgt nøkkeltall. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Fra Tabell 1: Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
  Fra Tabell 2: Hotellovernattinger etter valgt formål. 2019
The chart showing Series 1 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Nord-Norge lages av Regio AS  - og er finansiert av NHO Reiseliv Nord-Norge og Arena Nord AS
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk ved bruk