Statistikknett Oppland   ..... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Oppland finner du reiselivsstatistik for regioner i Oppland. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Oppland. Du kommer tibake til denne startsiden for Oppland fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Vintersesongen Januar-april 2019  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Oppland tapte markedsandeler i vintersesongen januar-april 2019. Fylkets andel av hotellmarkedet var 5,93 prosent i januar-april 2019 - mot 6,69 prosent i samme periode 2018.
For campingplassene og hyttegrendene i Oppland gikk markedsandelen ned fra 16,55 til 16,40 prosent.
Dermed hadde Oppland 7,78 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i januar-april 2019 mot 8,55 prosent i 2018
Utviklingen for regioner og kommuner innen Oppland finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
     
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Oppland.I alt 391 411433 418-42 007-9,75,936,69100,01
Oppland.Nordmenn276 825304 768-27 943-9,25,486,1270,72
Oppland.Utlendinger114 586128 650-14 064-10,97,388,5929,33
OpplandDanmark 43 20351 702-8 499-16,422,2626,5137,75
OpplandSverige 18 00225 204-7 202-28,67,749,7415,74
OpplandStorbritannia 11 98715 224-3 237-21,36,728,4310,58
OpplandTyskland 11 15611 497-341-3,07,828,969,710
OpplandUSA 5 3854 61477116,73,433,814,736
OpplandNederland 4 6254 976-351-7,17,478,004,09
OpplandKina4 246724 1745797,29,880,193,744
OpplandRussland2 3378231 514184,012,804,692,034
OpplandSveits 1 9301 25867253,46,674,761,713
OpplandIrland 1 6753 236-1 561-48,221,5734,531,520
OpplandFrankrike 1 6291 875-246-13,13,114,031,411
OpplandFinland 1 16561155490,74,712,261,06
OpplandCanada 1 14582631938,613,1611,501,037
OpplandItalia 1 1302 311-1 181-51,12,655,411,015
OpplandTsjekkia 51831020867,17,264,170,524
OpplandAsia ellers 478443357,90,570,540,446
OpplandSpania 423401225,51,191,000,412
OpplandLatvia413171242141,58,674,080,428
OpplandBelgia 382561-179-31,92,323,310,317
OpplandØsterrike 38126711442,72,702,160,316
OpplandPolen 377401-24-6,00,831,120,323
OpplandAustralia 307443-136-30,71,212,150,341
OpplandSør-Korea21594121128,72,851,520,245
OpplandIsland 187211-24-11,43,042,860,27
OpplandLitauen1671006767,01,651,330,129
OpplandUkraina1551104540,93,533,560,133
OpplandEstland14948101210,42,440,950,127
OpplandSlovenia1384296228,67,311,890,132
OpplandHellas 710710,01,480,000,119
OpplandPortugal 70862775,01,200,130,118
OpplandLatin-Amerika ellers68103-35-34,00,901,540,140
OpplandTyrkia 602139185,72,100,440,122
OpplandSlovakia 59115-56-48,72,213,600,125
OpplandBrasil581840222,20,750,230,139
OpplandUngarn 5284-32-38,10,911,500,026
OpplandEuropa ellers 51124-73-58,90,610,790,035
OpplandJapan 44140-96-68,60,311,130,043
OpplandLuxembourg 3692-56-60,94,086,640,021
OpplandAfrika ellers3445-11-24,40,270,520,048
OpplandMexico 826300,00,370,090,038
OpplandLiechtenstein841-33-80,51,727,820,014
OpplandSør-Afrika75240,00,220,210,047
OpplandMalta633100,01,140,590,031
OpplandOceania ellers418-14-77,80,140,510,042
OpplandKypros0000,00,000,000,030
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Oppland.I alt 233 082249 268-16 186-6,516,4016,55100,01
Oppland.Nordmenn166 794183 650-16 856-9,218,1719,0771,62
Oppland.Utlendinger66 28865 6186701,013,1812,0928,43
OpplandDanmark 32 79934 769-1 970-5,719,2718,9749,55
OpplandTyskland 12 87113 128-257-2,021,0520,5919,410
OpplandSverige 7 3677 777-410-5,37,306,1411,14
OpplandNederland 2 8702 06380739,119,4514,484,39
OpplandStorbritannia 1 5862 030-444-21,95,858,962,48
OpplandUSA 983310673217,118,166,611,536
OpplandPolen 91054836266,15,352,811,423
OpplandItalia 599266333125,27,713,460,915
OpplandFrankrike 598639-41-6,45,436,620,911
OpplandKina587335541678,810,371,160,944
OpplandTyrkia 503108395365,747,3617,360,822
OpplandLitauen497222275123,94,772,170,729
OpplandCanada 363157206131,224,6120,340,537
OpplandSpania 354526-172-32,75,817,100,512
OpplandSveits 3412568533,25,524,390,513
OpplandSlovakia 32248274570,821,424,590,525
OpplandFinland 315371-56-15,15,648,210,56
OpplandBrasil312272851055,636,884,080,539
OpplandTsjekkia 284434-150-34,613,4016,350,424
OpplandØsterrike 28316711669,57,525,030,416
OpplandRussland236362-126-34,86,597,060,434
OpplandAustralia 19493101108,69,055,220,341
OpplandEstland192243-51-21,03,873,810,327
OpplandIsland 1596297156,520,957,190,27
OpplandUngarn 1104268161,98,376,170,226
OpplandAsia ellers 100772329,90,720,680,246
OpplandBelgia 73175-102-58,32,405,190,117
OpplandLatvia48349-301-86,21,247,430,128
OpplandIrland 41231878,34,962,990,120
OpplandHellas 320320,019,050,000,019
OpplandJapan 312291450,03,120,300,043
OpplandSlovenia290290,07,300,000,032
OpplandUkraina2218422,22,891,420,033
OpplandLatin-Amerika ellers2056-36-64,32,507,810,040
OpplandLuxembourg 150150,012,930,000,021
OpplandSør-Korea116583,32,991,100,045
OpplandPortugal 1148-37-77,11,902,930,018
OpplandMalta100100,033,330,000,031
OpplandAfrika ellers85360,00,910,460,048
OpplandOceania ellers816-8-50,03,488,890,042
OpplandSør-Afrika4040,04,120,000,047
OpplandMexico 0000,00,000,000,038
OpplandKypros0000,00,000,000,030
OpplandLiechtenstein0000,00,000,000,014
OpplandEuropa ellers -51-12473-58,90,610,79-0,135
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2019. Prosent 
Nr 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Oppland.I alt 624 493682 686-58 193-8,57,788,55100,01
Oppland.Nordmenn443 619488 418-44 799-9,27,438,2271,02
Oppland.Utlendinger180 874194 268-13 394-6,98,809,5329,03
OpplandDanmark 76 00286 471-10 469-12,120,8722,8542,05
OpplandSverige 25 36932 981-7 612-23,17,618,5614,04
OpplandTyskland 24 02724 625-598-2,411,7812,8213,310
OpplandStorbritannia 13 57317 254-3 681-21,36,618,497,58
OpplandNederland 7 4957 0394566,59,789,214,19
OpplandUSA 6 3684 9241 44429,33,923,913,536
OpplandKina4 8331054 7284502,99,940,262,744
OpplandRussland2 5731 1851 388117,111,785,221,434
OpplandSveits 2 2711 51475750,06,474,701,313
OpplandFrankrike 2 2272 514-287-11,43,514,471,211
OpplandItalia 1 7292 577-848-32,93,435,111,015
OpplandIrland 1 7163 259-1 543-47,319,9732,140,920
OpplandCanada 1 50898352553,414,8212,360,837
OpplandFinland 1 48098249850,74,883,110,86
OpplandPolen 1 28794933835,62,071,710,723
OpplandTsjekkia 802744587,88,667,380,424
OpplandSpania 777927-150-16,21,861,950,412
OpplandLitauen664322342106,23,241,820,429
OpplandØsterrike 66443423053,03,722,770,416
OpplandAsia ellers 5785205811,20,590,550,346
OpplandTyrkia 563129434336,414,382,390,322
OpplandAustralia 501536-35-6,51,812,390,341
OpplandLatvia461520-59-11,35,345,850,328
OpplandBelgia 455736-281-38,22,333,620,317
OpplandSlovakia 381163218133,79,123,840,225
OpplandBrasil37045325722,24,290,540,239
OpplandIsland 3462737326,75,003,310,27
OpplandEstland3412915017,23,082,550,227
OpplandSør-Korea226100126126,02,861,490,145
OpplandUkraina1771284938,33,442,940,133
OpplandSlovenia16742125297,67,311,740,132
OpplandUngarn 1621263628,62,302,010,126
OpplandHellas 10301030,02,080,000,119
OpplandLatin-Amerika ellers88159-71-44,71,052,140,040
OpplandPortugal 81562544,61,260,740,018
OpplandJapan 75142-67-47,20,491,090,043
OpplandLuxembourg 5192-41-44,65,116,310,021
OpplandAfrika ellers4250-8-16,00,310,510,048
OpplandMalta16313433,32,870,560,031
OpplandOceania ellers1234-22-64,70,390,910,042
OpplandSør-Afrika1156120,00,340,200,047
OpplandMexico 826300,00,340,090,038
OpplandLiechtenstein841-33-80,51,717,140,014
OpplandEuropa ellers 0000,00,000,000,035
OpplandKypros0000,00,000,000,030
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. 
2019 (Descending)
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Oppland.I alt 624 493682 686-58 193-8,57,88,6100,01
Oppland.Nordmenn443 619488 418-44 799-9,27,48,271,02
Oppland.Utlendinger180 874194 268-13 394-6,98,89,529,03
OpplandNorden103 197120 707-17 510-14,514,015,057,14
OpplandSentral-Europa34 97134 4814901,49,910,219,36
OpplandUK og Irland15 28920 513-5 224-25,57,19,68,57
OpplandNord-Amerika7 8765 9071 96933,34,64,44,410
OpplandØst-Europa7 0154 4702 54556,94,63,13,99
OpplandAsia5 7128674 845558,83,40,63,212
OpplandSør-Europa5 4966 206-710-11,43,23,63,08
OpplandOseania513570-57-10,01,72,20,313
OpplandLatin Amerika466206260126,22,41,10,311
OpplandAfrika5355-2-3,60,30,50,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
OpplandOvernattinger i alt624 493682 686-58 193-8,57,88,6100,01
OpplandHotell391 411433 418-42 007-9,75,96,762,72
OpplandHytte154 079167 401-13 322-8,015,615,724,74
OpplandSesongcamping70 37473 334-2 960-4,022,122,611,35
OpplandTelt/Campingvogn2 2272 716-489-18,03,64,20,46
OpplandBobil6 4025 81758510,112,412,11,07
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
Betydning 2019. Prosent 
. (Ascending)
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
OpplandOvernattinger i alt624 493682 686-58 193-8,57,88,6100,01
OpplandPåvirkbart_marked539 790593 015-53 225-9,010,011,086,42
OpplandHotell_Ferie/fritid251 643286 139-34 496-12,18,49,940,33
OpplandHotell_Kurs/konf55 06557 608-2 543-4,45,65,88,84
OpplandHytte154 079167 401-13 322-8,015,615,724,75
OpplandTelt/Campingvogn2 2272 716-489-18,03,64,20,46
OpplandBobil6 4025 81758510,112,412,11,07
OpplandSesongcamping70 37473 334-2 960-4,022,122,611,38
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-april 2019 og endring fra samme periode 2018. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2019 
Endring fra 2018. Antall 
Endring fra 2018. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Oppland.I alt 391 411233 082-42 007-16 186-9,7-6,5
Oppland.Nordmenn276 825166 794-27 943-16 856-9,2-9,2
Oppland.Utlendinger114 58666 288-14 064670-10,91,0
OpplandDanmark 43 20332 799-8 499-1 970-16,4-5,7
OpplandSverige 18 0027 367-7 202-410-28,6-5,3
OpplandStorbritannia 11 9871 586-3 237-444-21,3-21,9
OpplandTyskland 11 15612 871-341-257-3,0-2,0
OpplandUSA 5 38598377167316,7217,1
OpplandNederland 4 6252 870-351807-7,139,1
OpplandKina4 2465874 1745545797,21678,8
OpplandRussland2 3372361 514-126184,0-34,8
OpplandSveits 1 9303416728553,433,2
OpplandIrland 1 67541-1 56118-48,278,3
OpplandFrankrike 1 629598-246-41-13,1-6,4
OpplandFinland 1 165315554-5690,7-15,1
OpplandCanada 1 14536331920638,6131,2
OpplandItalia 1 130599-1 181333-51,1125,2
OpplandTsjekkia 518284208-15067,1-34,6
OpplandAsia ellers 47810035237,929,9
OpplandSpania 42335422-1725,5-32,7
OpplandLatvia41348242-301141,5-86,2
OpplandBelgia 38273-179-102-31,9-58,3
OpplandØsterrike 38128311411642,769,5
OpplandPolen 377910-24362-6,066,1
OpplandAustralia 307194-136101-30,7108,6
OpplandSør-Korea215111215128,783,3
OpplandIsland 187159-2497-11,4156,5
OpplandLitauen1674976727567,0123,9
OpplandUkraina1552245440,922,2
OpplandEstland149192101-51210,4-21,0
OpplandSlovenia138299629228,60,0
OpplandHellas 713271320,00,0
OpplandPortugal 701162-37775,0-77,1
OpplandLatin-Amerika ellers6820-35-36-34,0-64,3
OpplandTyrkia 6050339395185,7365,7
OpplandSlovakia 59322-56274-48,7570,8
OpplandBrasil5831240285222,21055,6
OpplandUngarn 52110-3268-38,1161,9
OpplandEuropa ellers 51-51-7373-58,9-58,9
OpplandJapan 4431-9629-68,61450,0
OpplandLuxembourg 3615-5615-60,90,0
OpplandAfrika ellers348-113-24,460,0
OpplandMexico 8060300,00,0
OpplandLiechtenstein80-330-80,50,0
OpplandSør-Afrika742440,00,0
OpplandMalta610310100,00,0
OpplandOceania ellers48-14-8-77,8-50,0
OpplandKypros00000,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-april. 2019. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
OpplandI alt_uten sesong*162 708175 934-13 226-7,514,7514,90
OpplandNordmenn_uten sesong*96 420110 316-13 896-12,616,0717,29
OpplandUtlendinger_uten sesong*66 28865 6186701,013,1812,09
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
OpplandI alt_uten sesong*554 119609 352-55 233-9,17,197,96
OpplandNordmenn_uten sesong*373 245415 084-41 839-10,16,607,39
OpplandUtlendinger_uten sesong*180 874194 268-13 394-6,98,809,53
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2019/2018 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2019. Prosent 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
2019 
2018 
Oppland.I alt 391 411433 418-42 007-9,75,96,7100,0
OpplandKurs_Konf55 06557 608-2 543-4,45,65,814,1
OpplandYrke84 70389 671-4 968-5,53,23,521,6
OpplandFerie_Fritid251 643286 139-34 496-12,18,49,964,3
OpplandKurs/Yrke139 768147 279-7 511-5,13,94,135,7
OpplandKurs/Ferie306 708343 747-37 039-10,87,78,878,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2019. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2019/2018 
Markedsandel % 
2019 
2018 
Absolutt 
Prosent 
2019 
2018 
OpplandLosjiinntekt 1000kr198 444199 952-1 508-0,84,54,7
OpplandKr. per overnatting507461469,90,00,0
OpplandKr. per solgt rom926863647,40,00,0
OpplandKr. per disp. rom378388-9-2,40,00,0
OpplandKr. per gjest1 1961 117787,00,00,0
OpplandHoteller (antall)746957,68,37,8
OpplandRom (antall)4 3724 300721,75,65,6
OpplandSenger (antall)10 60510 2983083,06,36,4
OpplandRom-døgn524 683515 9938 6901,75,65,6
OpplandSolgte rom214 216231 827-17 611-7,64,65,1
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2018 til 2019. Prosent
The chart showing 2020 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-april 2019 og 2018
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2019 
2018 
OpplandKaputnytting rom (%)40,8044,90
OpplandKaputnytting senger (%)30,8035,10
OpplandOppholdstid per gjest2,362,42
OpplandOppholdstid for nordmenn2,002,06
OpplandOppholdstid for utlendinger4,214,14
OpplandOvernattinger per solgt rom1,831,87
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2019 og 2018. Prosent
The chart showing 2019 series, 2020 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Oppland lages av Regio AS  - og er finansiert av Oppland fylkeskommune
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk